Cześć!

Tutaj znajdziesz kontakt do nas oraz informacje o współpracy.

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować prosimy o kontakt mailowy.

Wyślij wiadomość na bartek[at]paragonzpodrozy.pl

Współpraca

W kilku słowach napiszemy dlaczego warto z nami współpracować.

Pisaniem o podróżach i branżą turystyczną zajmujemy się już od prawie 10 lat, czyli od czasów kiedy blogosfera podróżnicza dopiero się kształtowała. W tym czasie bardzo dużo wyjeżdżaliśmy i rozwijaliśmy się twórczo, ale także uczestniczyliśmy w rozwoju świata podróży i popularyzacji podróżowania tworząc wiele projektów mających wpływ na podejście do turystyki tysięcy osób. Doświadczenia jakie posiadamy nie da się zastąpić niczym innym.

Mimo tak długiej działalności wciąż wykonujemy swoją pracę z pasją. Kochamy inspirować ludzi do podróżowania, spełniania swoich marzeń, pomagać im dokonywać właściwych wyborów. Tak samo uwielbiamy dzielić się z czytelnikami filozofią i przestrogami, których w dzisiejszych czasach turystyki powinno być tylko więcej. Wiemy, co robimy, dlaczego to robimy, znamy siebie, swoje upodobania, śledzimy i tworzymy trendy oraz nieustannie uczymy się nowych rzeczy. Zamiłowanie do podróżowania budzi potrzebę ciągłego rozwijania się. I to mamy nadzieję widać w naszych realizacjach. I pod względem formy, i pod względem treści.

Życie zawodowych podróżników pozwoliło nabyć nam wszechstronny wachlarz umiejętności. Jesteśmy autorami artykułów prasowych i książek, we współpracy tworzymy największy cykl spotkań z podróżnikami i reporterami w Polsce Kontynenty oraz Festiwal Podróży i Reportażu Kontynenty, gdzie jako pierwsi w Polsce zaprosiliśmy na takie wydarzenie podróżników zza granicy rozpoznawalnych na całym świecie. Stworzyliśmy nagradzane projekty podróżnicze jak “Pać-man” , albo “Polska Be?” cieszące się zainteresowaniem mediów. Ale co ważniejsze – ważne dla wielu czytelników. Teraz pracujemy nad rozwojem kanału Regionami. Jego celem jest zmiana optyki postrzegania kierunków turystycznych, merytoryczne opowiadanie o miejscach i… a jakże, dobra zabawa.

Skontaktuj się z nami i działajmy. Nie lubimy długo czekać na odpowiedź, więc sami również dbamy o dobry kontakt.

Kilka słów więcej na nasz temat możesz przeczytać w zakładce O nas.

Najczęściej i najchętniej działamy tak:

(najedź kursorem na grafikę żeby zobaczyć co jest z drugiej strony)

Promocje regionów

Odkrywamy największe zalety odwiedzanych miejsc i tłumaczymy jak planować podróże.

Współcześnie dobre pisanie o miejscach nie polega tylko na wynajdywaniu najciekawszych atrakcji i udzielaniu praktycznych porad, ale na spostrzegawczości i odkrywaniu cech, które czynią je wyjątkowymi. W czasach kiedy źródła internetowe się unifikują a wiele destynacji nieuchronnie dryfuje w kierunku overtourismu doskonale wiemy jak ważna jest jakość tworzonych treści, merytoryka i odpowiedzialność.

W 2018 roku mieliśmy okazję odwiedzić wiele miejsc na zaproszenie różnych organizacji turystycznych. W Gorlicach skupiliśmy się na początkach historii kopania ropy naftowej. Gniezno przemierzyliśmy dopiero co utworzonym Traktem Królewskim, którego twórcy postawili na kilka innowacji. Na finale zakończyliśmy udział w Turystycznych Mistrzostw Blogerów, podczas których reprezentowaliśmy Podkarpacie. Stworzyliśmy też dwa materiały zachęcające do podróży do Mołdawii, które przybliżyły najciekawsze walory kraju turystom nie mającym pojęcia co można w nim zobaczyć.

Chcesz żebyśmy stworzyli materiał o regionie, który reprezentujesz? Napisz do nas.

Wystąpienia

Od 8 lat opowiadamy o podróżowaniu na festiwalach i konferencjach. Dawno zostawiliśmy w tyle schematy.

Coraz więcej podróżujemy i co z tego wynika coraz częściej chcemy słuchać o podróżowaniu. Mając prawie 10-letnie doświadczenie w opowiadaniu o świecie wiemy jak to robić odpowiedzialnie i rzetelnie.

Stając przed publicznością staramy się inspirować słuchaczy do realizowania własnych marzeń i podsuwać im pomysły na organizowanie wyjazdów na własną rękę, ale również tłumaczymy zjawiska wynikające z masowego ruchu turystycznego i ich wpływ na kondycje gospodarki i środowiska naturalnego. Pojawiamy się też na konferencjach związanych z promocją turystyki oraz organizujemy warsztaty pomagające podnosić audytorium umiejętności wykorzystywane w podróżach. Łącznie wystąpiliśmy ponad sto razy.

Chętnie przyjedziemy także na Twoje wydarzenie. Czekamy na kontakt.

Sami też organizujemy wydarzenia. Wpadnijcie kiedyś do Lublina na Kontynenty. To największy w swojej kategorii cykl spotkań w Polsce.

Opinie, testy, recenzje

Oceniamy gotowe produkty. Doradzamy na etapie ich tworzenia.

Podróże i turystyka rozwijają się jak wszystkie inne branże. Pojawia się lepszy sprzęt, nowe aplikacje, pojawiają się kampanie zwracające uwagę na zagrożenia wynikające z masowego ruchu turystycznego albo akcje wspierające słuszne inicjatywy. Od samego początku istnienia dzielimy się z czytelnikami opiniami na temat tego, co nowe, pomagamy nagłaśniać akcje, które mogą być dla nich ciekawe lub dzięki którym mogą coś zyskać.

Co konkretnie? O, na przykład z Gumotexem stworzyliśmy poradnik pomagający rozeznać się temacie kajaków pneumatycznych. Swoją drogą nieustannie polecam kajaki pneumatyczne! Z Rankomatem przygotowaliśmy serię teksów opisujących jak łączyć w bezpieczny sposób podróżowanie z różnymi aktywnościami. Np. z jazdą konną. Były też momenty, kiedy wysyłaliśmy ludzi do Kopenhagi, albo zabieraliśmy ich razem ze sobą do Paryża.

Jesteśmy otwarci na Twoją propozycję. Pomysły nam się raczej prędko nie skończą.

Ale czasami też tak:

Inne zadania

A może masz pomysł na coś innego?

A może masz pomysł żeby zaangażować nas w projekt lub kampanie, z której istnienia nie zdajemy sobie sprawy? W porządku. O kanadyjskich pociągach z panoramicznymi dachami jakiś czas temu też jeszcze nikt nie wiedział.

Do tej pory tworzyliśmy we współpracy m.in. z

Chcesz wiedzieć czym jeszcze się zajmujemy? Przeczytaj o nas.

 

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować prosimy o kontakt mailowy.

Wyślij wiadomość na bartek[at]paragonzpodrozy.pl