[wpcol_2third id=”” class=”” style=””]Paragon z podróży to specjalna wymyślona przez nas forma relacji z wyjazdu, kładąca nacisk na praktyczną stronę podróżowania. W paragonie, oprócz podstawowych informacji o odbytej podróży, jak liczba uczestników, jej trasa i czas trwania, znajdują się przede wszystkim wskazówki ułatwiające pobyt w danym miejscu i odkrywające możliwości zrobienia pewnych rzeczy taniej. Nieodłączną i ważną cześcią każdej paragonowej relacji jest także kosztorys wyjazdu. Dokładnie rozpisane wydatki uświadamiają, że podróżowanie wcale nie musi być drogie i kosztowne dając jednocześnie wgląd w to, co podczas wizyty w danym kraju pochłania najwięcej pieniędzy a co najmniej. Aspekt wydatków często jest niemalże tematem tabu dlatego chcemy podnieść troszeczkę kurtynkę ukrywającą finansowe strony podróży by ułatwić innym planowanie swojego wyjazdowego budżetu.[/wpcol_2third] [wpcol_1third_end id=”” class=”” style=””] 
[/wpcol_1third_end]

[wpcol_2third id=”” class=”” style=””]Aby promować ideę samodzielnego i niezależnego podróżowania organizujemy konkursy na najlepszy paragon z podróży. Dotychczas odbyły się już 5 edycje – łącznie nadesłaliście do nas już około 230 paragonów. Najbardziej porywające i przydatne paragony nagradzaliśmy książkami wydawnictw Bezdroża, Znak i Otwarte, w 3 edycji główną nagrodę stanowił voucher na loty o wartości 2500zł, w 4 kurs nurkowania oraz pobyty w hotelach, w polskich górach.

Chcemy ciągle powiększać bazę paragonów dlatego kolejne edycje konkursu na pewno się odbędą, a my, żeby zachęcić do brania w nich udziału, będziemy starać się o coraz to atrakcyjniejsze nagrody.

Paragony chętnie przyjmujemy także poza czasem trwania konkursów. Jeśli odbyłeś jakąkolwiek podróż i czujesz, że warto podzielić się z innymi Twoim doświadczeniem możesz wysłać do nas paragon poprzez przygotowany na tę okazję formularz – Formularz Paragonu. Każdą pracę, zawierającą dawkę rzetelnych, przydatnych informacji ochoczo zamieścimy na stronie.

Paragony posortowaliśmy według krain geograficznych. Mamy nadzieję, że ułatwi to poszukiwanie informacji).

[/wpcol_2third][wpcol_1third_end id=”” class=”” style=””]

Wyniki poprzednich edycji konkursu:

Wyniki 1 edycji konkursu

Wyniki 2 edycji konkursu

Wyniki 3 edycji konkursu “Paragoniada”

Wyniki 4 edycji konkursu “Paragoniada”

Zwycięskie paragony:

1 edycja Klasyczno-betonowe-goańskie Indie

2 edycja Taka wyprawa żeby pokazać tym wszystkim co mówią, że się nie da, że się da

3 edycja Po słonecznych stronach Ameryki

4 edycja:

kategoria “Polska” Jak nie złapać wilka na piachu… 

kategoria “Świat” Autostopowa impreza w Brazylii

[/wpcol_1third_end]

[wpcol_1fifth id=”” class=”” style=””][/wpcol_1fifth] [wpcol_1fifth id=”” class=”” style=””][/wpcol_1fifth] [wpcol_1fifth id=”” class=”” style=””][/wpcol_1fifth] [wpcol_1fifth id=”” class=”” style=””][/wpcol_1fifth] [wpcol_1fifth_end id=”” class=”” style=””][/wpcol_1fifth_end]