Skip to main content
search
0

Przebrnęliśmy. Setki tysięcy pokonanych kilometrów, dziesiątki odwiedzonych państw, kilogramy uśmiechu, tony cennych wskazówek, rozmaite fotografie, emocjonalne wspomnienia. Kosztowne wyprawy, lekkoduszne autostopowe wyjazdy, rowerowe pętle, dobrodziejstwa tanich linii, majówkowy szał, a nawet zabawy na jachcie. W kraju, za granicą, wzdłuż, wszerz, na przekór stereotypom, w prostolinijnej chęci spęłnienia marzeń. To krótki i mało szczegółowy bilans trzeciej edycji konkursu na najlepszy paragon z podróży. Po dłuuugim miesiącu trwania Paragoniady wreszcie nadszedł dzień sądu – przedstawiamy wyniki!

 

Jak zapewne wszyscy pamiętają paragony można było zgłaszać do 4 kategorii, wg. kosztów odbytej podróży: do 500zł, od 500zł-1200zł, 1200zł-2000zł i powyżej 2000zł . W każdej z nich sprawę rozstrzygnął inny juror. Przysłaliście dokładnie 95 paragonów i nie wymyślę tu nic nowego, co zaskoczyłoby przy okazji rozstrzyganiu konkursów, wybrać było pierońsko ciężko. Przejdźmy już do wyników, czas podnieść kurtynę.

 

Wyniki Paragoniady:
Zwycięzcą Paragoniady 2012 został Filip Maciągowski!

Jego paragon Po słonecznych stronach Ameryki (można, a nawet trzeba kliknąć) otrzymał najwięcej punktów od Jurorów. Tym samym Filip zgarnia naszą nagrodę główną, czyli voucher na loty o wartości 2500 zł ufundowany przez Opodo.pl. Gratulujemy!

 

Pozostałe nagrody:

Do 500zł, juror Bartek Szaro, ten co się nie mógł zdecydować

I miejsce „Majówka w Odessie” Klaudii Rejman

II miejsce „Na styku morza i gór.. – Czyli kawał Norwegii za grosze” Krzysztofa Jałoszyńskiego

III miejsce „Prawie za darmo po kraju bogaczy” – Szwajcaria” Sonii Bałej

 

Uzasadnienie: Ogólnie to miałem najgorzej. Z ponad 30 dość podobnych wyjazdów, z podobnymi wskazówkami, wybrać musiałem 3 niby najlepsze. Szczerze mówiąc najchętniej doczepiłbym tu jeszcze Wojtka Ganczarka, „płeć brzydką i płeć piękną”, Michała Konieczkę, Agnieszkę Kleczyk, niezwykle kreatywnego Bartka Kiragę czy Wolaka, jeśli zdążyłby w terminie. Ale miejsca miałem tylko 3, trzeba było wybrać. Pozycje zwycięskich paragonów zmieniałem naście razy, tak samo tasowały się nazwiska wchodzące na podium. Masakra. Możliwe, że jak wybierałbym jutro lista nagrodzonych wyglądałaby inaczej. Jest jak jest, najwyżej mnie zlinczują. Trzecie miejsce dla Sonii, która robi ładne zdjęcia i dwa tygodnie w Szwajcarii kosztowały ją 350zł. Srebrny medal wędruje do Krzyśka z dobrymi wskazówkami, który tanio poleciał z aż 7 kompanami – okazuje się, że i Kelly Familly za grosze mogłaby skoczyć do Skandynawii. Zwycięża Klaudia za Odessę w 16 osób, (to już bardziej dzieci ojca Wergiliusza) dokładnie rozpisane koszty i wszelkie informacje, jakie są potrzebne, aby tanio tam dojechać i się nie rozczarować. Teraz mam czyste sumienie.

 

Od 500zł-1200zł, wybierał Patryk świątek, ten co na nic nigdy nie ma czasu

I miejsce „Ziemia Święta, czyli tam gdzie 'toda’ przeplata się z 'szukran’ „ Agnieszki Zacher

II miejsce „Fiordy – najpiękniejszy autostop w Europie” duetu pisarsko-fotograficznego  Łukasz Szoszkiewicz & Gustaw Laskowicz

III miejsce „Od Agadiru po Tanger” Tomasza Skorego

 

Od 1200zł-2000zł, ocenił Grzesiek Król, wypożyczony z peronu4.

I miejsce „Trochę szalony pomysł na Boże Narodzenie i Nowy Rok – czyli Syria w czasach niepokoju” autorstwa Iriny i Leszka

II miejsce „Między Toubkalem a Saharą” Marty Mróz

III miejsce „Gruzja Autostop Trip” napisane przez Anię Interewicz

 

Powyżej 2000zł, zdecydował Tomek Michniewicz, weteran backpackerskich ścieżek

I miejsce „Wenezuela compact” Ewy Wilczyńskiej

II miejsce „Po słonecznych stronach Ameryki” Filipa Maciągowskiego

III miejsce „Portugalia wybrzeżem” Agnieszki Ryniak

 

Laureaci otrzymują obiecane książki (tutaj znajduje się spis nagród) ufundowane przede wszystkim przez wydawnictwo Bezdroża oraz przez wyd. Otwarte i wyd. Znak. Z każdym nagrodzonym skontaktujemy się mailowo i ustalimy sposób dostarczenia nagrody. Paragony na stronę postaramy się wstawić jak najszybciej, a te zwycięskie spróbujemy wtoczyć na serwer w pierwszej kolejności.

Uwaga! Kiedy uda nam się umieścić już wszystkie paragony na stronie ogłosimy też dodatkowy konkurs na nagrodę publiczności! Co to będzie za nagroda i jak będzie można głosować na razie niech pozostanie tajemnicą.

Już wkrótce podsumowanie konkursu i reszta paragonów do wglądu. Do usłyszenia!

[fb-like]

PS Wszelkie wątpliwości i ew. błędy wytykać prosimy w komentarzach.

Dołącz do dyskusji! 4 komentarze

Miejsce na Twój komentarz

*