Skip to main content
search
0

Są takie gry, dzięki którym przy okazji rozgrywki możemy odwiedzać miejsca istniejące w rzeczywistości. Ba, są takie gry dzięki którym możemy poznać całe realnie istniejące miasta, łącznie z ich najbardziej ukrytymi zakamarkami! Z pewnością jedną z takich gier jest Assasin’s Creed, którego najnowsza część, Unity, właśnie ukazała się na rynku, a której akcja rozgrywa się w Paryżu. Doskonale się złożyło, że jako fani serii możemy przedstawić Wam assasynowy konkurs, w którym główną nagrodą będzie weekendowy wyjazd do Paryża dla dwóch osób z nami jako przewodnikami.

Kiedy pierwszy raz wylądowałem we Florencji miasto znałem już całkiem nieźle. Nie z pocztówek i filmów, ale z gry Assasin’s Creed. Jej główny bohater, wykonując zadania potrzebne do przejścia gry, sterowany naszymi rękami mógł biegać zaułkami ulic, wspinać się po elewacjach kamienic, chodzić po dachach kościołów, a nawet z skakać z najwyższej wieży katedry Santa Maria del Fiore lądując w wozie z sianem.

W najnowszej części, Assasin’s Creed Unity, której premiera będzie miała miejsce dziś, będziemy mogli poznać uroki i cienie Paryża z czasów rewolucji francuskiej. Większość budynków starej części miasta stoi tam gdzie stała ponad dwa wieki temu, dlatego zobaczenie miasta w perspektywie tamtych czasów, przy rewelacyjnej grafice i bardzo szczegółowym odwzorowaniu nawet niewielkich elementów pozwala odbyć wirtualną wycieczkę na najwyższym poziomie realizmu.

Zresztą, zobaczcie zwiastun:

Spis treści

Konkurs

Przechodząc jednak do szczegółów konkursu.

Zadanie

Zadaniem uczestników będzie zrobienie sobie zdjęcia w stylu Assassin’s Creed: Unity i wrzucenie go na Instagram z hashtagiem #StylowaAC. Żeby zdjęcie trafiło do konkursu uczestnik musi zaakceptować regulamin na stronie konkursowej i połączyć swoje konto na Insta z konkursem. Bartek akurat zna się osobiście z Asasynem i poprosił go żeby zapozował Wam do kilku zdjęć, które mogą posłużyć jako inspiracja:

DSCF5706

DSCF5711

DSCF5690

Nagrody

Przez 14 dni, codziennie, będą wybierane najlepsze stylówy, a ich autorzy otrzymają po egzemplarzu gry. Na koniec czternastego dnia zostaną wyłonieni główni zwycięzcy. Nagroda publiczności (najwięcej lajków) to kurtka z oryginalnej kolekcji AC:Unity. Nagroda blogerów modowych (Venila Kostis) to szalik z oryginalnej kolekcji AC:Unity oraz nagroda główna, czyli podróż na weekend do Paryża z Paragonem z podróży, czyli z nami.

Nagroda główna

Oczywiście, jak się pewnie domyślacie, zwycięski wypad do Paryża nie będzie wycieczką po największych atrakcjach. Czujemy się trochę onieśmieleni faktem, że nagrodą główną w tak dużym konkursie jest nasze przewodnictwo, ale zwycięzca może być pewien – nudno na pewno nie będzie. Skakanie po paryskich dachach? Zobaczymy. Jest wyzwanie, jest zabawa.

Będziemy chcieli pokazać Wam takie miejsca, o których niekoniecznie można przeczytać w przewodnikach, a które będą związane z wydarzeniami rewolucji francuskiej. Na pewno nie zabraknie też miejsc, które w Assasin’s Creed: Unity odgrywają istotną rolę i które koniecznie trzeba skonfrontować z rzeczywistością ponad 200 lat później. Jednym zdaniem – to będzie paryska ostra jazda bez trzymanki.

Mocno liczymy na to, że nagrodę główną (inne zresztą też 😉 ) zgarnie właśnie ktoś z Was, czytelników naszego bloga. Dlatego serdecznie zachęcamy Was do udziału w konkursie i z niecierpliwością czekamy na jego wyniki.

Szczegółowy regulamin konkursu możecie znaleźć na stronie stylowaac.pl i na Assasyn FB

Jak mawia Assasyn – niech moc będzie z Wami!

[fb-like]
Patryk Świątek

Autor Patryk Świątek

Lewa półkula mózgu. Analizuje, roztrząsa, prześwietla. Oddany multimediom i opisywaniu przygód. Laureat konkursów fotograficznych. Autor reportaży, lider stowarzyszenia "Łanowa.", założyciel "Ministerstwa podróży". Nie może żyć bez pizzy.

Więcej tekstów autora Patryk Świątek

Dołącz do dyskusji! 3 komentarze

Miejsce na Twój komentarz

*