Skip to main content
search
0

Odpalamy Czwarty Paragonowy Spęd! Na kolejne, nawet trochę jubileuszowe spotkanie, bo dopiero co minął rok od pierwszej imprezy spod szyldu „Spęd”, zapraszamy na południowy zachód Polski. Konkretnie w Góry Bystrzyckie, a jeszcze konkretniej na północno-wschodni stok Ptasiej Góry.

Na początek krótka informacja dla tych, którzy nie kojarzą Spędów. Otóż co kwartał staramy się organizować spotkania (choć słowo „impreza” też pasuje tu nieźle) dla czytelników bloga, osób ciekawych świata, lubiących się przemieszczać, podróżować, wędrować i tułać się. Mile widziane są także osoby sklejające modele, słuchające radia w samochodzie, bawiące się chętnie ze swoimi dziećmi, pracujące po godzinach w korpo, plecące wiklinowe kosze, pijące piwo co piątek i co sobotę, jeżdżące na gapę, pomagające innym, pływające w zimnych jeziorach i huśtające się na huśtawkach. Ogólnie rzecz biorąc spotkania są dla wszystkich. Co znaczy, że i Ty jesteś mile widziany i sprawisz nam solidną przyjemność jeżeli pojawisz się 21-go listopada w Górach Bystrzyckich. Osobne, serdeczne zaproszenie kierujemy do dziewcząt uwielbiających gotować turystom i podróżnikom. Mamy nadzieję, że wreszcie się ujawnicie. Jest wspaniała okazja.

Konkrety!

Spis treści

Gdzie?

Spęd odbędzie się w uroczym schronisku PTTK „Pod Muflonem” położonym na wysokości 690 m n.p.m., na północno-wschodnim zboczu Ptasiej Góry w Górach Bystrzyckich w woj. dolnośląskim.muflon

Schronisko zostało zbudowane w 1959 r., choć pierwszy budynek o przeznaczeniu turystycznym, stał w tym miejscu już w I poł. XIX. Tradycja tego miejsca budzi szacunek.

Z okien naszej bazy rozpościera się kapitalny widok na dolinę, w której leżą Duszniki-Zdrój oraz na Góry Stołowe.

duszniki2

Więcej informacji oraz zdjęcia ze środka znajdziecie na stronie schroniska -> Schronisko „Pod Muflonem”.

Dla lepszej orientacji w terenie zamieszczamy też mapkę. Jeżeli ktoś nie zna tych regionów polecamy przejrzeć okolice.

 Kiedy?

Już za 16 dni. Spęd planujemy od 21 XI do 23 XI. Dwa noclegi, od piątku do niedzieli. Proponujemy by przyjechać w piątek z samego rana, a wyjechać w niedzielę po zmroku. Jeżeli ktoś chce przyjechać wcześniej – nie ma problemu, jeżeli ktoś chce wyjechać później – problemu nie ma również.

Noclegi i cena

W schronisku jest 48 miejsc noclegowych w pokojach 2 i 6 osobowych. Cena za osobę to 20 zł jeżeli posiada się śpiwór. Bez śpiwora należy doliczyć 10 zł za pościel, za cały pobyt.

Czyli:

2 noclegi z własnym śpiworem – 40 zł

2 noclegi z pościelą schroniskową – 50 zł

Standard turystyczny.

Wyżywienie

W schronisku jest całkiem przyjemne menu. W przedziale od 6 zł do 15 zł można zjeść pierogi, placki ziemniaczane, bigos, gulasz bogracz, pstrąga z frytkami i surówką, schabowego, żurek, fasolkę po bretońsku i inne potrawy. Sugerujemy też żeby zabrać ze sobą prowiant, ale jeżeli tego nie zrobicie, na pewno z głodu nie umrzecie. Do sklepu jest niedaleko, (Duszniki) ale w samym schronisku piwo też będzie można kupić.

Co będziemy robić?

W okolicy jest Park Narodowy Gór Stołowych, kaplica czaszek w Czermnie, torfowisko pod Zieleńcem, są też Czechy, więc na pewno będzie gdzie się poszwędać. Na pewno ułożymy również plan całego spędu, ale na to musicie jeszcze kilka dni poczekać. Choć pewnie i tak, ze względu na Waszą samowystarczalność, połowa założeń nie zostanie zrealizowana. To co gwarantujemy w 100% to brak nudy.

Wszystkie aktualizacje i nowe informacje dotyczące spędu będą pojawiać się na facebookowej stronie wydarzenia -> Czwarty Paragonowy Spęd Jesienny

sudety-ja

Zaliczka

Jak zwykle stosujemy system zaliczkowy żeby na miejscu nie było rozczarowań. Całkowity koszt udziału to cena noclegu + 5 zł na sprawy organizacyjne. Żeby wziąć udział w Spędzie należy przesłać zaliczkę w wysokości 50% ceny noclegu + 5 zł. No i na koniec trzeba jeszcze przyjechać.

Czyli 25 zł albo 30 zł. Zależy od tego, czy macie śpiwór czy chcecie pościel.

Zaliczki ślijcie na konto: mBank 02 1140 2004 0000 3402 5716 0905. Adresat: Patryk Świątek.

Tytuł przelewu: „Czwarty Spęd” + Imię i nazwisko bądź imiona i nazwiska uczestników. 

Znaczy to, że możecie za jednym razem wpłacić zaliczki za siebie i za swoich znajomych. Nie ma konieczności robienia każdego przelewu osobno. Bardzo prosimy żebyście pilnowali by poprawnie wpisać tytuł. Będzie też miło jeżeli możliwie najszybciej zdecydujecie się na wzięcie udziału i prześlecie zaliczki. Ułatwi nam to organizację. Resztę rozliczamy na miejscu.

Czekamy!

Zachęcamy Was żebyście dołączali także do wydarzenia na FB -> Czwarty Paragonowy Spęd Jesienny. Tam, jak już wspomniałem, będziemy wrzucać wszelkie aktualizacje i informacje dotyczące imprezy. Można też będzie się zgadać na wspólny transport czy inne rzeczy. Jeżeli macie jakieś pytania możecie je zamieszczać właśnie tam lub tu, w komentarzach. Ewentualnie jesteśmy pod mailem.

Podsumowując jeszcze to bardzo się cieszymy z kolejnej okazji do spotkania. Nie udało się zorganizować wydarzenia w lecie (wyjazdy jednak wygrały) i przyznam, trochę tego brakowało. Wracamy jesienią i wypadałoby w takim razie wrócić ze zdwojoną mocą. Tym bardziej, że nawet nie zorientowaliśmy się kiedy minął rok od pierwszego Spędu w Gorcach. Niezmiernie nam miło, że ta inicjatywa się przyjęła, że z imprezy na imprezę jest coraz więcej ludzi, mimo że miejsca, w których chcemy się spotykać, nie do końca są łatwo dostępne. Jeszcze raz zapraszamy na Ptasią Górę. Nie może nie być klawo.

[fb-like]

Dołącz do dyskusji! 13 komentarzy

Miejsce na Twój komentarz

*