Skip to main content
search
0

Nadarza się znakomita okazja dla wszystkich, którzy chcieliby pojechać do Rosji. Między 10 czerwca a 10 lipca koszt wjazdu na teren tego kraju będzie oscylował w graniach 10 zł.  To samo tyczy się Białorusi. Wszystko ze względu na II Europejskie Igrzyska odbywające się w Mińsku między 21 a 30 czerwca.

Na Białoruś bez wizy w 2019 roku

W dniach 21-30 czerwca Mińsk będzie gospodarzem II Europejskich Igrzysk. Z tej okazji gospodarze wydarzenia przygotowali doskonałą ofertę. Na teren Białorusi w okresie 10 czerwca – 10 lipca będzie można wjechać bez wizy. Jedyne, co jest potrzebne żeby móc skorzystać to bilet na wybrane zawody odbywające się w ramach Igrzysk. Najtańsze bilety zaczynają się od 10 zł. Koszt zwykłej wizy to 25 €, więc w tym terminie możemy wjechać na teren Białorusi za cenę 10x niższą od standardowej.

Od 10 czerwca 2019 roku do 10 lipca 2019 roku wprowadza się możliwość bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Republiki Białoruś osób, które mają zwyczajne lub elektroniczne bilety na zawody w ramach II Igrzysk Europejskich lub ceremonie otwarcia / zakończenia II Igrzysk Europejskich.

Wjazd bezwizowy dotyczy obywateli Polski i innych państw, wskazanych w załączniku (lista państw).

Dla przekroczenia granicy Republiki Białoruś obcokrajowiec powinien posiadać ważny paszport.

Przekroczenie granicy państwowej Republiki Białoruś jest możliwe w dowolnych przejściach granicznych.

za http://poland.mfa.gov.by/pl/

Bilety na wydarzenia możecie kupować TUTAJ.

Na przejściu granicznym należy pojawić się z ważnym wydrukowanym biletem i paszportem. Na teren Białorusi możemy dostać się dowolnym przejściem granicznym.

Do wjazdu na teren Białorusi w trakcie trwania II Igrzysk Europejskich jest też potrzebny paszport ważny przynajmniej 90 dni przed terminem planowanego wyjazdu oraz ubezpieczenie na wysokość 10 000 E.

Przyjeżdżający na Białoruś musi się zarejestrować w przeciągu 5 dni od wjazdu na teren państwa w placówce administracji w miejscu pobytu. Osoby nocujące w hotelach są automatycznie rejestrowane przez hotele i nie muszą tego dodatkowo robić.

Wiza do Rosji za darmo w 2019

A co z Rosją? Nadciągające II Europejskie Igrzyska są objęte umową, którą Białoruś podpisała z Rosją przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w 2018. W jej ramach turyści wybierający się na wspomniane Mistrzostwa mogli także bez wizy odwiedzić Białoruś. Druga część umowy dotyczy właśnie zbliżających się Europejskich Igrzysk o teraz to kibice podróżujący na Białoruś będą mogli darmowo odwiedzić Rosję.

W terminie Igrzysk a także kilkanaście dni przed i po ich zakończeniu (chodzi o termin 10 czerwca – 10 lipca) na tych samych zasadach, co do Białorusi będzie można podróżować do Rosji. Koszt 30-dniowej wizy do Rosji wraz z pośrednictwem to ponad 400 zł, więc w tym przypadku możemy obniżyć jeden z podstawowych kosztów podróży do tego kraju 40-krotnie!

Russia, in turn, will introduce visa-free entry and stay in its territory for foreign fans attending the 2nd European Games in 2019. Tickets for both events will act as visas.

za http://www.eurolympic.org/european-games-belarus-and-russia-agree-on-visa-free-entry-for-ticket-holders/

Wydaje się, że to ostatnia tak znakomita szansa na wyjazd do Rosji w najbliższych latach.

Szkoda przegapić, jeśli akurat ma się ten kraj w planach.

Przekraczanie granicy białorusko-rosyjskiej

Trzeba pamiętać, że turyści zagraniczni granicę białorusko-rosyjską i z powrotem mogą przekraczać tylko na lądowych przejściach granicznych. Drogowych bądź kolejowych. Oto lista przejść, z których możecie korzystać.

Źródło: https://vetliva.com/visa/visa-free/poseshchenie-ii-evropeyskikh-igr-2019-v-belarusi/

 

Wiele wskazuje na to, że będzie to impreza o rekordowej frekwencji 😉 Lepiej nie zwlekać zbyt długo z zakupem biletów. Te najtańsze mogą dość szybko się wyczerpać. Wiza do Rosji w najbliższym czasie na pewno nie będzie tak łatwo dostępna.

Udanych podróży i dajcie znać do jakich miejsc się wybieracie 🙂

Dołącz do dyskusji! 21 komentarzy

 • Sidorak pisze:

  Czytajcie REGULAMINY…
  „single entry into Belarus”
  „Entry must be made no later than on the date of the event indicated on the ticket.”

  https://minsk2019.by/en/news/755
  5. A ticket to an event can be used for single entry into Belarus (transit through Russia included). Entry must be made no later than on the date of the event indicated on the ticket. The visitor shall exit Belarus, transit through Russia included, no later than 10 July 2019.

 • Wojtek pisze:

  Hej, wiecie może czy jeśli wybieram się docelowo na 4 dni ( ale 5 dni przed imprezą na którą mam bilet), mam obowiązek rejestrować się na Białorusi?
  Druga sprawa – jak w przypadku tych igrzysk wygląda przekraczanie granicy polsko-białoruskiej?
  Z góry dzięki

 • Ulja pisze:

  Czyli nie można mieć tzw. świeżego paszportu, wyrobionego tuż przed igrzyskami?

  >>Do wjazdu na teren Białorusi w trakcie trwania II Igrzysk Europejskich jest też potrzebny paszport ważny przynajmniej 90 dni przed terminem planowanego wyjazdu oraz ubezpieczenie na wysokość 10 000 E.

 • Olga pisze:

  Hej, mam bilety na igrzyska, z tym że w żadnym z konsulatow Rosyjskich na terenie RP niestety nie potwierdzają informacji o możliwości wjazdu do Rosji w tym okresie na wyżej opisanych zasadach. Co więcej, wymienione punkty nie są punktami kontroli międzynarodowej, czyli mogą je przekraczać tylko obywatele Rosji i Białorusi. Liczyłam na to, że się to jeszcze zmieni, ale raczej trzeba będzie jednak wyrabiać wizę do Rosji.

 • Andrzej pisze:

  Cześć! Skąd pochodzą tabele, które zdobyłeś? Czy to oficjalna informacja? Widzisz jakieś szanse na to by zrobić tranzyt z Mongolii przez Rosję na mistrzostwa w Białorusi?

 • Wiktoria pisze:

  Czy można ten punkt o tym ze podróżować trzeba z białorusi obejść tak, ze kupi się bilet na pociag polonez z warszawy do mińska i drugi bilet na ten sam pociąg z mińska do moskwy? czy to będzie się już liczyło?

 • Daniel pisze:

  Cześć Bartek,
  Tak dla formalności – po wjechaniu do Rosji na opisanych przez Ciebie zasadach, nie ma możliwości opuszczenia Rosji w inny sposób, niż przekraczając z powrotem lądową granicę rosyjsko-białoruską na wymienionych przejściach granicznych (nie można z Rosji wylecieć, ani wjechać z niej do innego niż Białoruś kraju?
  Dzięki za odpowiedź.

  • Bartek Szaro pisze:

   Cześć Daniel, ja nie natrafiłem nigdzie na informacje, że nie można z Rosji wyjechać innym przejściem granicznym. Myślę, że w tej kwestii warto się skontaktować bezpośrednio z Ambasadą Rosji bliżej terminu mistrzostw i potwierdzić stan faktyczny dotyczący tranzytu.

 • ŁUKASZ pisze:

  Czy jest możliwość wjechać z Białorusi do Rosji np 9.07.2019 i wrócić np 30.07.2019.

 • And pisze:

  jak wygląda kwestia meldunku na Białorusi jak niekoniecznie chciałbym oglądać igrzyska? Muszę meldować się w Mińsku, czy mogę gdziekolwiek po drodze?

 • Marek pisze:

  Ciekawe, czy tak rozumiana „wiza” do Rosji będzie honorowana w Obwodzie Kaliningradzkim ?

 • Tomek pisze:

  czy mając bilet lotniczy z Polski do Moskwy w dniach igrzysk również nie muszę mieć wizy, czy tylko jadąc z Białorusi

 • Bartek Szaro pisze:

  Cześć Ala,

  dobre pytanie. Ta informacja nie pojawiła się w żadnym z komunikatów, do których dotarłem. Jeśli to pilne najszybciej dowiesz się pisząc do office@vetliva.com albo office@minsk2019.by

  • Piotr pisze:

   Tu nie jestem pewny. Pisałem kilkukrotnie do organizatorów pytając o różne warianty korzystania z tej możliwości wzjazdu do Rosji i za każdym razem odpisali, że przekroczę bez problemu jeśli tylko będę miał pod bilet podpięty paszport tak jak u nich na stronie proszą.

 • ala pisze:

  czy mając bilet na igrzyska np. na 22 czerwca można wjechać do kraju po tej dacie, czy wtedy już nie wpuszczają?

Miejsce na Twój komentarz

*