Skip to main content
search
0

Dostaliśmy sporo bardzo ciekawych zdjęć Waszych regałów. Bardzo dziękujemy! Niestety zwycięzca może być tylko jeden. Kto nim został? Dowiecie się tego na końcu listy 10-ciu najciekawszych naszym zdaniem prac, które nam przesłaliście.

Regał „bezregałowy” Moniki Pietrzak 🙂

Agnieszka Gancarz

Agnieszka Gancarz – „Przesyłam zdjęcie mojego małego kącika z książkami. Został dopiero niedawno urządzony. Aby otrzymać piękną, ceglaną ścianę sama zbijałam tynk 🙂 „

Agnieszka Kawa

„Tematyczny” regał Agnieszki Kawy

Gosia Gomółka

Gosia Gomółka nie musi martwić się o kolejne pozycje do przeczytania.

Alicja Drapała

„kwadratowy” regał Alicji Drapały

Marcin Stachowiak

Marcin Stachowiak – „Taki regał był moim marzeniem i był inspiracją do remontu całego mieszkania. A książki zbieram całe życie :)”

Tomek Adach

Tomek Adach – „Zdjęcie które przesyłam przedstawia moją podręczną biblioteczkę. Książki są odwrócone ponieważ nigdy się nie mogę zdecydować co poczytać, więc niejako losuje sobie książkę.”

Agata Flakus

„słodziakowy” regał Agaty Flakus

z_Kasia

Regał tajemniczej osóbki o pseudonimie „z_Kasia”

I nasz zwycięzca. Zosia Ozaist – Zgodzińska! Zdjęcie może nie powala na kolana, ale posłuchajcie historii, która się z nim wiąże:

Ten mebel jest zniszczony. Na drzwiach wyraźnie widać uszkodzenia. Mają formę okrągłych wgłębień. To pamiątka, czy może pomnik? W czasie wojny jakiś niemiecki żołnierz opukiwał drzwi biblioteczki kolbą karabinu sprawdzając, czy wewnątrz nie jest ukryta broń. Była schowana – ale akurat nie w tych drzwiach, lecz w tych z drugiej strony. Tam nie sprawdził.

Mebel przetrwał. Nie wiem jakie książki trzymali w nim dziadkowie. Dziadek kolekcjonował gazety dla dzieci, były przydatne w pracy nauczyciela, kiedy konspektu lekcji i pomysłu na zajęcia plastyczne nie dało się ściągnąć z Internetu. Babcia miała podręcznik do „maquillage” – pisownia oryginalna. Cała zawartość biblioteczki wyjechała po pewnym rozwodzie w rodzinie do Bielska – Białej. Zostały puste półki, które zapełniłam zaskakująco szybko.

Na zdjęciu widać całą kompletną serię unikatowych książek o Krakowie. Dziś nie da się ich dostać. Czasem, w antykwariacie, spod lady, pojedyncze sztuki. Odziedziczyłam je po pani przewodnik po naszym mieście. Gdybym mogła przesłać więcej zdjęć, wysłałabym takie, na którym widać moje własne nabytki na ten temat. Poupychane, powciskane w każdą wolną przestrzeń, mało medialne, ale za to jakie prawdziwe.

biblioteczka Grabówki

Regał Zosi Ozaist – Zgodzińskiej

Gratulujemy Zosi, książkę z podpisami wyślemy wkrótce i dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia. A Waszym zdaniem, które zdjęcie jest najciekawsze i powinno wygrać?

I pamiętajcie, akcja „podziel się książką” trwa do niedzieli!

[fb-like]

Patryk Świątek

 

Przeczytaj następny tekst
Patryk Świątek

Autor Patryk Świątek

Lewa półkula mózgu. Analizuje, roztrząsa, prześwietla. Oddany multimediom i opisywaniu przygód. Laureat konkursów fotograficznych. Autor reportaży, lider stowarzyszenia "Łanowa.", założyciel "Ministerstwa podróży". Nie może żyć bez pizzy.

Więcej tekstów autora Patryk Świątek

Dołącz do dyskusji! 4 komentarze

Miejsce na Twój komentarz

*