Podcast: Play in new window | Download
Bez wizyty w Atenach ciężko jest zrozumieć korzenie europejskiej kultury. To jedna z wspaniałych motywacji do odwiedzenia stolicy Grecji. Na pewno jest to miasto warte każdych pieniędzy, ale jeśli można odwiedzić je po kosztach to dlaczego nie. W 9. odcinku podcastu bierzemy na celownik Ateny.
Jak wiele sposobów na tanie zwiedzanie Aten można znaleźć udowadniają Asia i Żaneta Barskie. Siostry prowadzą blog Pod Akropolem i są związane z Atenami już od ponad 20 lat.
Z podcastu dowiesz się:
- w jaki sposób dotrzeć do Aten z Polski za 150 zł?
- jak dojechać tanio z lotniska do portu w Pireusie?
- które bilety na komunikacje są najbardziej opłacalne dla turystów weekendowych?
- komu przysługuje 50% zniżki na komunikację i jak ją wykorzystać?
- czy opłaca się zwiedzać Ateny skuterem?
- co dobrego zjeść za 2-3 EUR?
- jak oszukuje się turystów w Atenach?
- których darmowych atrakcji Aten nie można przegapić?
- jakie apki warto zainstalować przed podróżą do Aten?
- z jakim biletem najtaniej można zwiedzić najważniejsze atrakcje?
… a obiecuję, że na tym wcale się nie kończy 🙂
Odcinka MNB o Atenach można posłuchać tutaj:
Słuchaj także na: Spotify | Youtube | iTunes | PocketCast | RadioPublic | Breaker
Dzięki serdeczne za wysłuchanie podcastu. Mam nadzieję, że to, co usłyszeliście z ust Żanety i Asi Barskich przyda Wam się już w najbliższym czasie 😉
Za każdą recenzję i subskrypcję na iTunes, jeżeli akurat słuchasz podcastu korzystając z tego narzędzia, będę bardzo wdzięczny.
Pamiętaj, że podsyłając podcast znajomym, którzy w mają w planach wyjazd do Aten również przyczyniasz się do tego, że będą mogli zwiedzić je oszczędnie 😉
Jeśli masz ochotę na więcej tutaj znajdziesz poprzedni odcinek podcastu Miasta na budżecie, w którym rozmawiałem z Karoliną Wudniak o tajnikach niskobudżetowego zwiedzania Vancouver.
A jak obecnie wygląda sytuacja w Atenach? Byłam kilka lat temu, kiedy zaczęły się pierwsze protesty w związku z kryzysem i trochę się czułam tam nieswojo :/
Cześć Bartek! Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie do podcastu. Przyjemnie się z Tobą rozmawiało 🙂 Mamy nadzieję, że słuchacze skorzystają z naszych wskazówek i chętnie odwiedzą Ateny! Pozdrawiamy.