Skip to main content
search
0

Już w najbliższy weekend, 15-17 marca, odbędzie się VI edycja akcji „Weekend za pół ceny”. Dzięki inicjatywie z wielu usług turystycznych można skorzystać za połowę ceny. Przyjrzałem się nieco bliżej tej edycji i wybrałem 11 okazji godnych uwagi, pokazujących również szeroki zakres ofert spośród których można przebierać.

Spis treści

Czym jest „Weekend za pół ceny”?

Słowo wstępu dla osób, które jeszcze nie miały okazji zetknąć się z inicjatywą. Polska Organizacja Turystyczna wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki prowadzi cykl wydarzeń pozwalający promować się wielu obiektom turystycznym; muzeom, hotelom, agroturystykom, SPA, biurom wycieczkowym, restauracjom i innym podmiotom w zamian za udzielenie 50% rabatu na swoje usługi. Zainteresowani zgłaszają się do akcji (odbywa się dwa razy do roku, na wiosnę i na jesień) przygotowując stosowną ofertę. Oferty są promowane poprzez stronę www.polskazobaczwiecej.pl oraz partnerów.

Turyści mogą dzięki temu z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, bo w takim czasie zostają ogłoszone oferty uczestników akcji, zarezerwować pobyt w jakimś ciekawym miejscu, albo skorzystać z atrakcji turystycznej po obniżonej cenie.

Z roku na rok do akcji przyłącza się coraz więcej obiektów i inicjatyw. Nie brakuje znakomitych ofert, które są prawdziwymi okazjami pozwalającymi zaoszczędzić od 5 do nawet kilku tysięcy złotych. A to wszystko dlatego, że zdecydujemy się na coś właśnie w ten konkretny weekend. Przekopałem się przez setki podstron i wybrałem dla Was 11 inspirujących ofert.

Najlepsze oferty Weekendu za pół ceny

Krajowe loty za 50%

Prawdziwym hitem akcji jest możliwość podróżowania po Polsce samolotami PLL LOT za 50% ceny.


Oferta będzie obowiązywać na wszystkich kierunkach krajowych na podróże w dniach 15-17 marca
i polegać będzie na udostępnieniu określonej puli biletów w taryfach Saver, Standard i Flex na posiadających zniżkę na poziomie minimum 50% (upust od podstawy taryfy).

Dokładna wysokość zniżki będzie zależała od dostępności miejsc na poszczególnych rejsach. Początek sprzedaży oferty to 28 lutego, sprzedaż będzie trwała do wyczerpania oferty.”

za https://www.lot.com/pl/pl/polska-zobacz-wiecej

PLL LOT jest jednym z najpoważniejszych partnerów akcji i zdecydowanie możliwość kupienia krajowego lotniczego połączenia po tak okazyjnej cenie powinna zachęcić wiele osób do udziału.

A jeśli nie LOTem to sam polataj samolotem

Do akcji Weekend za pół ceny dołączyła firma GearUp z Poznania oferująca podniebną podróż w symulatorze lotów. W najbardziej okazałej wersji zniżka na usługę wynosi ponad 400 zł, więc jest to nie lada gratka dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować podobnej atrakcji.

PKS Polonus – bilety za połowę ceny

W ramach akcji postanowił pokazać się także PKS Polonus, narodowy przewoźnik autokarowy. Bilety można kupować online na stronie przewoźnika.


Do oferty włączyliśmy całą naszą krajową siatkę połączeń obejmującą ponad 40 linii oferując zniżkę w wysokości 50% na wszystkich kursach. Mam nadzieję, że oferta przejazdu naszymi komfortowymi autokarami, które docierają do ponad 120 miast w Polsce po raz kolejny spotka się z dużym zainteresowaniem. ”

Maciej Acedański, Prezes Zarządu Polonus

Noclegi w zabytkowym dworze nawet 2000 zł taniej

Weekend za pół ceny jest też doskonałą okazją do pobytu w drogich miejscach o wyjątkowej atmosferze i ponadstandardowym zakresie usług. Mam tu na myśli pałace, zamki, dwory zamienione na hotele i SPA. W czołówce znakomitych ofert tej kategorii jest z pewnością Dwór Kombornia. Gospodarze przygotowali kilka świetnych ofert na pobyt w najbliższy weekend. Największe upusty sięgają kwoty 2000 zł. 

Dwór Kombornia znajduje się na Podkarpaciu, kilka kilometrów od Krosna.

Elegancki nocleg dla dwojga za 75 zł za dobę

Weekend za pół ceny to jednak przede wszystkim szansa do znalezienia fenomenalnego noclegu za bardzo niską cenę. Takich ofert jest naprawdę sporo. Dla przykładu – w oko wpadł mi Dwór Gogolewo, posiadłość zbudowana pod koniec XVIII wieku. Eleganckie wnętrza dworu wspaniale się komponują i tworzą przyciągający klimat.

Stosunek jakości do ceny jest rewelacyjny. W cenie pobytu w schronisku górskim dostajemy nocleg w pokoju przenoszącym do poprzedniej epoki.

Dwór Gogolewo znajduje się nieopodal Książa Wielkopolskiego, oczywiście w Wielkopolsce.

Szansa na niedrogą kąpiel w piwie

Przeglądanie ofert zgłoszonych do akcji może też zaprowadzić Was do miejsc o dość zaskakujących walorach. Sporym zdziwieniem była dla mnie oferta jednego z zakopiańskich SPA, gdzie można wykąpać się w… piwie kąpielowym. Nawet w taki sposób można dziś regenerować swój organizm. Czy działa? Możecie się przekonać w najbliższy weekend. Cena niższa już raczej nie będzie.

Taka kąpiel nie byłaby pełna bez degustacji piwa, więc gospodarze zadbali i o to.

We dwoje do teatru nawet za 100 zł mniej

Akcją powinni zainteresować się także fani sztuki. Po zniżkowych cenach można nabywać bilety na przedstawienia w całej Polsce. Taką propozycję swoim gościom składa Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana:


Zapraszamy w dniach 15 marca od godz. 17.00 do 17 marca do godz. 19.00 do Głównej Kasy Biletowej Teatru Polskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 6), w której będą mogli Państwo kupić bilety z 50% zniżką na wybrane spektakle:
- "Wyzwolenie" Stanisława Wyspiańskiego w reż. Anny Augustynowicz, grane 16 i 17 marca o godz. 19.00,
- "3xMrożek" w reż. Piotra Cyrwusa, Szymona Kuśmidera, Jerzego Schejbala, grane 27 i 28 marca o godz. 19.00

Promocja będzie dotyczyć biletów normalnych oraz ulgowych. Aby z niej skorzystać, wystarczy odwiedzić naszą kasę biletową we wskazanym powyżej terminie.”

warunki promocji w Teatrze Polskim

W Warszawie zniżkowe ceny biletów zaproponował również Teatr Narodowy. W nadchodzący weekend za 45 zł obejrzeć będzie można Opowieść Zimową, jeden z ostatnich dramatów Williama Sheakspeare’a.

Centrum Nauki i Techniki EC1 obniża ceny biletów

Na stronie akcji Weekend za pół ceny znajdziecie też miejsca i atrakcje odpowiednie dla dzieci. Nadchodzący weekend jest doskonałą okazją żeby kompleksowo obejrzeć łódzkie Centrum Nauki i Techniki EC1.

zdjęcie ze strony ec1lodz.pl

Promocyjne ceny dotyczą biletów normalnych i ulgowych. Uwzględnione są wszystkie atrakcje Centrum, więc szczególnie warto zaplanować rodzinny wypad właśnie w ten weekend. Pozwoli to zaoszczędzić nawet 100 zł wzwyż.

Tanio do Wieliczki, Bochni i Złotego Stoku

Bardzo ładnie prezentują się też oferty polskich kopalni. Wygląda na to, że data 15-17 marca to doskonały moment żeby w kilku miejscach zejść troszkę głębiej pod ziemię. Na obniżenie cen biletów zdecydowały się Kopalnia w Wieliczce:

Kopalnia w Bochni:

i kopalnia Złota w Złotym Stoku. Ceny biletów wyniosą:

za bilet normalny – 12,5 zł

za bilet ulgowy -10 zł

Niedroga degustacja polskiego wina

A tu oferta, z której sam zamierzam skorzystać. Coraz bardziej interesuje mnie jakie jest polskie wino. Nie tylko jak smakuje, ale też kim są ludzie je produkujący, jak polski, specyficzny do uprawy winorośli klimat wpływa na smak wina, czym różni się standardowa polska winnica od winnic krajów Morza Śródziemnego. Przynajmniej tygodniowa podróż Jasielskim Szlakiem Winnym to jeden z moich głównych celów w 2019.

Na rozgrzewkę winnica w mazowieckim Dwórznie.

Escape room w promocji

Wśród ofert Weekendu za pół ceny możecie też natrafić na escape room’y. Odkąd miałem okazję odwiedzić jeden w Gorlicach zwracam teraz uwagę na escape room’y gdziekolwiek nie pojadę. Ze zniżki między 15 a 17 marca skorzystają klienci Escape Room’u Piwnica Tajemnic w Chełmnie.

Chełmno. Województwo kujawsko-pomorskie.

Te i tysiące innych ofert znajdziecie na stronie akcji Weekend za pół ceny.

Pomyślnych łowów!

Miejsce na Twój komentarz

*