Skip to main content
search
0
Część z Was zapewne wie, część za chwilę się dowie. 3-5 czerwca odbędzie się w Lublinie Festiwal Kontynenty, w który jestem mocno zaangażowany. Przygotowujemy imprezę wypełnioną inspirującymi i wartościowymi wystąpieniami oraz projekcjami, na którą koniecznie powinniście przyjechać, jeśli podróżowanie to dla Was coś niezwykle ważnego. 
[starbox id=”Bartek”]

Przez ostatnie miesiące, wraz z Danielem Kornasem i Pawłem Hadrianem, z którymi od ponad trzech lat tworzymy w Lublinie comiesięczny cykl spotkań z podróżnikami Kontynenty, we współpracy z Centrum Spotkania Kultur, pracujemy intensywnie nad Festiwalem, który może zainteresować każdego, kto podróżowanie traktuje na poważnie. Przygotowaliśmy program, który będzie się składał z dyskusji, spotkań z podróżnikami i reporterami, warsztatów oraz projekcji filmowych. Prawie 30 różnych wydarzeń. M.in. Wojciech Jagielski, Robert Maciąg, Ilona Wiśniewska, Piotr Strzeżysz, Max Cegielski. Na Festiwal przyjadą także światowej sławy podróżnicy, którzy jeszcze nigdy nie gościli w Polsce.

 

PEŁNY PROGRAM FESTIWALU

 

Nie będę opisywał wszystkich punktów programu po kolei. Całość znajdziecie w linku powyżej. Zarówno sylwetki występujących jak i dokładne opisy ich wystąpień. Układając program robiliśmy wszystko, żeby tematyka Festiwalu była jak najbardziej ciekawa dla osób, które są z podróżowaniem dobrze obeznane. Stąd pomysł na wypełnienie czasu spotkaniami z postaciami, które przede wszystkim poruszą pewne tematy, a nie tylko zrelacjonują swoje wyjazdy.

Obszerna jest też część praktyczna wydarzenia. Dzięki spotkaniom z profesjonalistami dowiecie się bardzo wiele z dziedzin, które są integralną częścią podróżowania. Pisanie, fotografia, relacjonowanie wyjazdów i technologia, zdrowie i zagrożenia, odpowiedzialność. Każdy będzie miał okazję nabyć wiedzę, dzięki której lepiej przygotuje się do kolejnych podróży.

Za ogromny sukces uważamy przyjęcie zaproszeń na Festiwal przez Hugh Thomsona i Paula Theroux. Mam nadzieję, że tych postaci czytelnikom Paragonu  nie trzeba przedstawiać. Autorzy znakomitych i popularnych książek podróżniczych nigdy nie gościli jeszcze w Polsce. Jest to prawdopodobnie jedyna okazja żeby spotkać się z tymi wybitnymi autorami na terenie naszego kraju i posłuchać ich wystąpień. Głupio mi jeszcze w jakikolwiek sposób reklamować ich obecność. Po prostu trzeba tam być!

logo theroux1

W sobotę wieczorem, w ramach bloku Kontynenty Nocą, zdjęcia Bartka Malinowskiego i Joanny Lipowczan, którzy opowiedzą o przejściu Wielkiego Szlaku Himalajskiego, liczącego 1700 km, wyświetlone zostaną na fasadzie budynku CSK, w którym będzie odbywać się Festiwal:

fot. maciej rukasz

Czegoś takiego prawdopodobnie jeszcze nie widzieliście. Zaraz po wystąpieniu Bartka Malinowskiego i Joanny Lipowczan na fasadzie obejrzymy film pt. „Planet Ocean”. Resztę niespodzianek poznacie przeglądając Program Festiwalu.

Jeśli chcesz wziąć udział w Festiwalu zapraszamy do zakupu biletów na wydarzenie:

 

BILETY

 

Liczba karnetów, jak i biletów jednodniowych jest ograniczona. Dlatego, kto pierwszy, ten lepszy. Dodam tylko, że sprzedaż wejściówek trwa już jakiś czas, więc lepiej nie zwlekać.

Jesteśmy też bardzo zadowoleni, że w cenie biletu na Festiwal można także, w czasie jego trwania, zobaczyć składającą się z 244 zdjęć wystawę pt. „Genesis” fotografa Sebastião Salgado, która jest obecnie jedną z najcieplej przyjmowanych na całym świecie wystaw fotograficznych związanych z podróżowaniem. Jeśli nie znacie, zapytajcie lepiej o te zdjęcia wujka Google.

Dołączajcie także do wydarzenia na Facebooku i podawajcie informacje dalej, do swoich znajomych, którzy mogą być zainteresowani udziałem. Będziemy za to bardzo wdzięczni. Na stronie wydarzenia oraz na funpage Kontynenty – Lubelskie Spotkania Podróżnicze możecie natomiast śledzić wszystkie aktualności związane z Festiwalem.

Spotkajmy się początkiem czerwca na Festiwalu Kontynenty w Lublinie i przeżyjmy tę przygodę wspólnie. Nie pożałujecie.

[fb-like]

 

PS Kilka słów więcej o koncepcji Festiwalu znajdziecie w wywiadzie, którego ostatnio udzieliłem dla portalu Peron4.

Miejsce na Twój komentarz

*