Skip to main content
search
0

Robimy pierwszą paragonową imprezę. Od 18 do 20 października zapraszamy Was na Przełęcz Knurowską (woj. małopolskie) gdzie odbędzie się Pierwszy Paragonowy Spęd Jesienny. W luźnej atmosferze, przeplatanej podróżniczymi opowieściami i turystycznymi aktywnościami, będzie okazja do pogadania, posłuchania opowieści z trasy, wymiany poglądów i nocnych wędrówek po górach, a przede wszystkim do poznania się nie tylko przez monitor komputera.

 

Spis treści

Gdzie odbędzie się Spęd?

Śpimy dokładnie tu – na Przełęczy Knurowskiej. Na stronie znajdziecie mapkę dojazdu, informacje o warunkach i pobliskich atrakcjach.

Miejsce Spędu znajduje się tutaj:


Wyświetl większą mapę

Wyżywienie i prowiant najlepiej przywieźć ze sobą. W sobotę dostaniemy obiad, a poza tym do dyspozycji cały czas są talerze i sztućce więc o to nie musimy się martwić.

Spęd trwa od piątku do niedzieli. Właściwie to już od piątkowego poranka można przyjeżdżać. Niedzielnym popołudniem trzeba będzie natomiast zwinąć toboły i opuścić Przełęcz.

 

Co będziemy robić? (aktualizacja 16-10-2013)

Na spędzie czeka na Was kilka nietuzinkowych atrakcji. Oto zarys programu:

Na Przełęcz Knurowską możecie przyjeżdżać przez cały piątek. Po przyjeździe będziemy zbierali resztę pieniędzy i kwaterowali Was do pokoi. Pierwszy wspólny punkt nastąpi około 20:00, wtedy o swoich przygodach i podróżnych losach opowie Bartek Kiraga, autor paragonu Iran za 300 zł, a potem ekipa z wyprawybusem.pl o swoim tegorocznym projekcie. Tego dnia nie trzeba będzie szybko kłaść się do łóżek bo następny punkt programu będzie dopiero następnego dnia o 10:00. Wtedy to ruszymy w pieszą wędrówkę na Turbacz 1310 m n.p.m.

 

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę śniadanie będzie we własnym zakresie. Do dyspozycji jest jadalnia, czajnik elektryczny, a w razie potrzeby talerze i sztućce. W pobliżu nie ma żadnego sklepu, dlatego lepiej zaopatrzyć się w prowiant wcześniej.

Powrót z Turbacza planujemy koło 16:30. O 17:00 będzie czekał na nas pyszny dwudaniowy obiad, a po poobiedniej drzemce będzie czas na budowę szałasów z plandeki, które oceni specjalna plandekowa komisja i zebranie drewna na ognicho.

O 20:00 razem z Bartkiem zawładniemy salą kominkową i opowiemy o najciekawszych przypadkach z naszych wspólnych podróży.

W przypadku dobrych warunków atmosferycznych (a przecież takie być muszą) potem zrobimy ognicho. Pomyślcie więc również o kiełbachach, karkówkach (Bartek bardzo lubi), kurczakach, kawałku chleba i musztardzie. Sąsiadów w okolicy brak, więc przy ogniu możemy siedzieć do rana, a w razie czego przejdziemy do sali kominkowej. Jeśli lubicie planszówki weźcie swoje ulubione – miejsce jest, a ekipa do gry znajdzie się na pewno.

 

W niedzielę rano nie będziemy Was męczyli czymkolwiek. Komu będzie się spieszyć może wyruszyć z powrotem z samego rana, a kto będzie chciał pospać dłużej nikogo wyganiać nie będziemy. Pamiętajcie tylko żeby się z nami pożegnać.

Przez cały Spęd będziemy zachęcali Was także do wymiany książkami czy mapami. Weźcie pozycje, które kurzą się na Waszych półkach, choćby dwie książki. Jeśli każdy z 65 uczestników to zrobi, każdy będzie mógł znaleźć na wymianę książkę, która będzie mu odpowiadała.

Zachęcamy abyście na Przełęcz Knurowską przywieźli ze sobą wspomniane wcześniej plandeki. Liczymy na zażartą rywalizację polowych konstruktorów i ciekawe projekty schronień. Twórcy najlepszego szałasu wybierze znakomite jury, a zwycięzcy okryją się wieczną chwałą wśród wszystkich amatorów spania na dziko.

Zapewne wielu z Was na Spęd przyjedzie z aparatami więc po zakończeniu całej imprezy ogłosimy konkurs na najfajniejsze zdjęcie ze Spędu. Nie wiadomo czy będzie coś do wygrania aczkolwiek na pewno zwycięzcy wyrazów szacunku nie będą szczędzić pozostali uczestnicy wydarzenia.

 

Zakwaterowanie

Większość z Was będzie spała na łóżkach z pościelą w pięcioosobowych pokojach. Będziemy kwaterowali Was do pokoi w kolejności w jakiej będziecie pojawiali się na miejscu starając się nie rozdzielać grup w jakich rezerwowaliście miejsca. Chociaż padały już propozycję, żeby w ramach integracji losować swój numer pokoju…

Osoby, które zarezerwowały miejsca „na glebie” z powodu braku tych na łóżkach muszą wziąć sobie śpiwory i kto ma, karimatę. Będzie można rozłożyć się w sali kominkowej, w pokojach na górze, a w razie draki kilka materacy też pewnie się znajdzie.

 

Dojazd

Najwygodniej dojechać na miejsce samochodem. Można też pokonać tę trasę stopem. Jeśli ta opcja też Wam nie odpowiada można dojechać z RDA w Krakowie do Nowego Targu jednym z bardzo wielu autobusów, a stamtąd złapać busa, który jedzie w kierunku Krościenka lub Szczawnicy (trzeba wysiąść na przystanku Harklowa II). Rozkładów wielu tych busów nie da się znaleźć w Sieci, dlatego trzeba po prostu pytać na miejscu. Z tego przystanku trzeba odbić w lewo, w górę wąską asfaltową drogą prowadzącą do przełęczy. Może się tak zdarzyć, że będziemy mogli zjechać po Was na dół na przystanek samochodem -> dzwońcie i pytajcie 604379934 (Patryk).

Co więcej sporo osób jedzie na miejsce samochodami i ma jeszcze miejsca, głównie z Krakowa. Jeśli jesteście kierowcami napiszcie skąd i o której jedziecie, oraz ile macie jeszcze miejsca na tablicy wydarzenia facebookowego -> Pierwszy Paragonowy Spęd Jesienny. Jeśli chcecie znaleźć miejsce przeglądajcie tablicę wydarzenia i zaklepujcie miejsca w komentarzach.

Być może opracujecie własny, lepszy sposób dojazdu, co jest całkiem możliwe, więc nie sygerujcie się tylko naszymi propozycjami.

Pamiętajcie żeby zabrać dobry humor i przygotujcie się na niespodzianki.

 

———————————– koniec aktualizacji ———————————————–

 

Jaki jest koszt Spędu?

Koszt Spędu: 50 zł (w tym dwa noclegi i obiad w sobotę).

Noclegi w pokojach 5cio osobowych, z pościelą.

Jak zapisać się na Spęd?

Aby zapisać się na wyjazd należy wysłać maila na adres pzpodrozy@gmail.com o temacie’ Spęd’. W odpowiedzi otrzymacie numer konta, na który należy przelać 25 zł zaliczki. Ilość miejsc jest ograniczona, a cały domek jest zarezerwowany więc musimy mieć potwierdzenie, że będziecie. Decyduje kolejność wysłania zaliczki więc kto pierwszy ten lepszy.

Jeśli wszystkie miejsca zostaną zajęte a chętni wciąż będą spróbujemy zorganizować alternatywne miejsca noclegowe.

Wszystkie informacje bieżące dotyczące imprezy zamieszczać będziemy na grupie facebookowej Pierwszy Paragonowy Spęd Jesienny. Zachęcamy do zapisania się do wydarzenia. Jeśli nie masz fejsa, a zamierzasz przyjechać to daj znać w mejlu żeby o wszelkich aktualnościach poinformować Cię indywidualnie poprzez pocztę. Nie ma problemu.

Chyba tyle.

Imprezę dedykujemy wszystkim – starszym i młodszym, traperom i leniuchom. Jeśli tylko macie ochotę przez dwa dni pobawić się i odpocząć w przyjemnym otoczeniu – przybywajcie!

[fb-like]

Dołącz do dyskusji! 8 komentarzy

Miejsce na Twój komentarz

*