Skip to main content
search
0

Czy masz swoje własne książki? Gdzie je trzymasz? Stawiasz je na biurku, kładziesz na szafce czy układasz na specjalnym regale? Zrób zdjęcie swojej kolekcji książek i wyślij je do nas!

Konkurs odpalamy teraz (07.03.13), a kończymy w czwartek, 14.03.2013 o 23:00. Zdjęcie swojej kolekcji książek prześlij na adres: pzpodrozy[malpa]gmail.com. Najciekawsze zdjęcie(-a) opublikujemy na stronie, a jego autor otrzyma naszą książkę z podpisami (chyba, że woli bez).

To nie wszystko!

Akurat kiedy planowaliśmy ten konkurs, prowadziliśmy mailową konwersację z Panią Agnieszką z Opola o naszym Poradniku, która w pewnym momencie „wygadała się”, że jej wielkim marzeniem jest posiadanie w domu regału z własnymi książkami. Pani Agnieszka ma 29 lat i jest poważnie chora. Zaczęło się od ostrej choroby układu oddechowego parę lat temu. Potem pojawiły się liczne powikłania, a od kilkunastu miesięcy przez 17 godzin na dobę jej płuca wspomaga koncentrator tlenowy. Leczenie jest kosztowne, brakuje pieniędzy na książki na wymarzony regał. Póki co Pani Agnieszka zdobywa je w różnego rodzaju konkursach i poluje na okazje. Wtedy wpadł nam do głowy pewien pomysł. Pomyśleliśmy, że to marzenie jesteśmy w stanie pomóc spełnić!

Jeśli czytacie książki, to pewnie macie ich trochę w swojej kolekcji. Jeśli jedna zniknie, to nawet nie poczujecie różnicy! Jeśli każdy z nas poświęci jedną swoją książkę i odrobinę swojego czasu żeby przejść się na pocztę, to możemy spełnić czyjeś wielkie marzenie. Przy okazji możecie zyskać nowe tytuły do swojej kolekcji, bo dla osób biorących udział w akcji też przygotowaliśmy nagrody.

podziel-sie-ksiazka-czarne-2

Co trzeba zrobić?

Jeśli chciałbyś dołączyć się do akcji wyślij na nasz adres pzpodrozy[malpa]gmail.com krótkiego maila w stylu: „wchodzę w to, podajcie adres” podając swoje imię i nazwisko. Odeślemy Ci w odpowiedzi adres pocztowy do Pani Agnieszki, na który będziesz mógł wysłać książkę.

Jakie nagrody?

Wśród wszystkich osób, które wyślą książkę do Pani Agnieszko wylosujemy jedną, która otrzyma od nas „Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej”, „Samsarę” Tomka Michniewicza oraz „Niebo w kolorze Indygo” Anny Jaklewicz.

książka o chinach

Co wysyłamy?

Książki! Jakie tam macie w swojej kolekcji. Najlepiej te najciekawsze. A żeby nie wysyłać niektórych książek na darmo, zapytaliśmy Pani Agnieszki jakich za bardzo nie lubi i tak, lepiej nie wysyłać fantastyki, romansów, horrorów i kryminałów. Jeśli chcecie, możecie na pierwszej stronie napisać od siebie małą dedykację z pozdrowieniami od siebie.

Tutaj znajduje się link do wydarzenia na fejsbuku -> http://www.facebook.com/events/489850434412508/

Mamy nadzieję, że nasza paragonowa społeczność sama podoła zadaniu i zapełni regał Pani Agnieszce, ale nie zaszkodzi, jeśli podacie akcję dalej. Udostępnienie wiele nie kosztuje. To nie „zabrudzi” Twojej tablicy, spokojna głowa 😉 Do dzieła! Poświęcamy 15 min ze swojego życia i robimy coś co sprawi, że świat będzie lepszy!

[fb-like]

Patryk Świątek

Patryk Świątek

Autor Patryk Świątek

Lewa półkula mózgu. Analizuje, roztrząsa, prześwietla. Oddany multimediom i opisywaniu przygód. Laureat konkursów fotograficznych. Autor reportaży, lider stowarzyszenia "Łanowa.", założyciel "Ministerstwa podróży". Nie może żyć bez pizzy.

Więcej tekstów autora Patryk Świątek

Dołącz do dyskusji! 3 komentarze

Miejsce na Twój komentarz

*