Skip to main content
search
0

Każdy outdoorowy turysta musi w końcu stanąć w obliczu znalezienia odpowiedzi na pytanie: jaki namiot wybrać? Pod uwagę trzeba będzie wziąć wiele parametrów. Pojemność, waga, wytrzymałość, wodoszczelność. Kluczowym parametrem będzie też z pewnością stosunek jakości do ceny. Właśnie taki namiot chciałbym przedstawić Wam w dzisiejszej recenzji.

Odkąd podróżuje rodzinnie potrzebuje już nieco większego namiotu niż mała i zgrabna „jedynka”, czy pakowna „dwójka”. Namiot 3-osobowy stanowi dla mnie obecnie optimum. Podczas ostatnich wypadów miałem okazję testować 3-osobowy Namiot marki Rockland, który wydawał się być świetnym namiotem na turystyczne, rodzinne wypady. Czy w rzeczywistości to dobry wybór dla kogoś, kto chciałby mieć właściwy sprzęt w korzystnej cenie?

3-osobowy namiot Rockland: rozłożenie

Namiot przetestowałem podczas kilku niedalekich wypadów za miasto. Jak na namiot 3-osobowy ma standardowe wymiary. Waży poniżej 3 kg. Spakowany zajmuje ok. 60x20x20 cm, więc jest to mniej więcej standard. W kategorii Namioty turystyczne może nawet trochę lepiej niż standard.

Namiot rozkłada się bardzo łatwo. Składa się on z dwóch części – komory sypialnej, będącej doskonałą moskitierą, oraz tropiku, czyli części zabezpieczającej przed deszczem. Namiot stawia się na dwóch składanych rurkach stelażowych. Do dyspozycji jest też komplet śledzi i odciągi, dzięki którym można w razie potrzeby lepiej ustabilizować namiot. Rozłożenie namiotu, nawet w pojedynkę, jest bardzo proste i zajmuje do 10 minut.

3-osobowy namiot Rockland: korzystanie

Dużą zaletą 3-osobowego namiotu Rockland Trail 3 jest możliwość korzystania z niego przynajmniej na dwa sposoby. Jeśli rozłożymy wyłącznie komorę sypialną z namiot staje się idealną bazą piknikową, albo przewiewnym miejscem noclegowym w upalne dni. Zakładając również tropik, czyli część zabezpieczającą przed deszczem otrzymujemy już pełnoprawny namiot, będący solidnym zabezpieczeniem na wypadek opadów deszczu, czy wiatru. Osobiście bardzo cenie sobie zabieranie namiotu Rockland Trail 3 w wersji z samą komorą sypialnianą na wszelkiego rodzaju wypady za miasto nawet bez nocowania. Jako baza piknikowa sprawdza się znakomicie.

Jak natomiast śpi się w tym namiocie? Kolejną zaletą tego modelu jest duży przedsionek. Skoro namiot jest przeznaczony dla 3-osób naturalną rzeczą jest fakt, że musi mieć także miejsce na bagaże. Te spokojnie zmieszczą się w dużym przedsionku, który powstaje przed wejściem do komory sypialnianej po rozłożeniu i naciągnięciu namiotu. W komorze sypialnej znajduje się natomiast kilka kieszeni, gdzie można schować mniejsze rzeczy.

Namiot Rockland Trail 3: podsumowanie

Namiot Rockland Trail 3 to uniwersalny namiot dla dwóch lub trzech osób, który sprawdzi się podczas niewymagających wycieczek, wypadów za miasto, trekkingów górskich. Dzięki sposobowi wykonania będzie doskonałą bazą piknikową a także schronieniem podczas wymagających nocy. Dobry stosunek jakości do ceny sprawia, że Rockland Trail 3 zawsze będzie dobrym wyborem.

Dołącz do dyskusji! Jeden komentarz

Miejsce na Twój komentarz

*