Skip to main content
search
0

Popularne miejsca, do których lubimy wyjeżdżać potrafią coraz częściej rozczarowywać. Atrakcje, zabytki i miasta, które najczęściej pojawiają się w zestawieniach top10, są polecane w przewodnikach jako te najbardziej warte uwagi wyglądają już zupełnie inaczej niż chociażby 5-10 lat temu.

Miejsca, do których przyjeżdża zbyt wielu turystów

Wzrost popularności już i tak popularnych miejsc w ostatnich latach potrafił mieć dla nich katastrofalne skutki. Degradacja środowiska, tłumy uniemożliwiające normalne zwiedzanie, a nawet wprowadzanie dziennych limitów turystów to niektóre ze skutków, które wiążą się ze rowijającą się modą na podróżowanie.

Jakie znane miejsca na świecie mają problemy wynikające ze zbyt dużej liczby odwiedzających? Które miejsca ominąć planując wyjazdy w najbliższej przyszłości?

Zapraszam na film!

Subskrybuj kanał o zrównoważonej turystyce

Turystyka zrównoważona to przyszłość podróżowania. Subskrybuj kanał, żeby wiedzieć jak zmienia się świat podróży, dokąd warto podróżować w erze wzrastającej masowości turystyki i co robić żeby podróżowanie wciąż było dla wszystkich przyjemne.

 

 

subsrybuj

Dziękuję za wszelkie wsparcie!

Do usłyszenia w kolejnych filmach.

 

 

Dołącz do dyskusji! 3 komentarze

  • Niestety popularność turystyczna dowolnego miejsca doprowadza je bardzo szybko do zohydzenia. O ile jeszcze tłum na Times Square czy Champ de Mars jest czymś naturalnym, o tyle tłumy turystów w małych miasteczkach czynią te miasteczka kompletnie nieatrakcyjnymi.

  • Emil pisze:

    Dlatego czasami lepiej wybierać miejsca mniej oblegane lub zobaczyć je w innym czasie po za sezonem…

  • Paweł pisze:

    Trochę to znam. U nas, i pewnie nie tylko, się mawia, że turyści wynoszą miasto na butach – Gdańsk

Miejsce na Twój komentarz

*