Skip to main content
search
0

Jakie interesujące serwisy podróżnicze spoza Polski warto znać? Sprawdzamy, co słychać za granicą.

Szukając miejsc wartych odwiedzenia często posiłkuje się zagranicznymi serwisami, na których można znaleźć wiele inspirujących informacji. Oto lista moich ulubionych.

Spis treści

Atlas Obscura

Mnóstwo wnikliwych eksperckich artykułów o naprawdę niebanalnych miejscach z całego świata. Wszystkie ponad 13 tys. artykułów odnajdziecie za pośrednictwem mapy tekstów. Można szukać także poprzez tagi i strony wszystkich państw. Atlas Obscura gromadzi także informacje o ciekawych wydarzeniach kulturowych na świecie.

The Culture Trip

Zbiór rankingów i skrótowych zestawień najciekawszych rzeczy do zrobienia w większości państw świata. Bardzo powierzchowne. Pomocne, gdy dopiero zaczynamy przygotowania do podróży lub szukamy okruchów inspiracji.

Documentary Heaven

Wygląd strony nie przyciąga, ale jej wartość skłania do pozostania na długie godziny. Documentary Heaven to baza filmów dokumentalnych podzielona na kategorie. Te, które najbardziej zainteresują podróżujących to Kosmos, Religia, Duchowość, Społeczeństwo, Natura, Prawa Człowieka. Serwis umożliwia oglądanie filmów online za pośrednictwem YouToube’a.

Species New For Science

Rzecz mocno dla miłośników przyrody. Mnie wciągnęło okrutnie. Na stronie są zamieszczane informacje o nowo odkrytych gatunkach roślin i zwierząt. Na mój gust podróżujący powinni śledzić takie rzeczy.

Wildscreen Arkive

To natomiast baza wiedzy na temat istniejących już gatunków. Wpisujecie w wyszukiwarkę koń, kura, łoś, albo jeż i serwis wypluwa mnóstwo informacji oraz multimediów na temat zwierzaka.

Maptia

Reportaże i fotoreportaże zrzeszonych reporterów z całego świata. Serwis prowadzony m.in. przez Judy MacDonald.

Travelers Today

O zmianach w świecie podróży i turystyki globalnie.

They Draw and Travel

Dom podróżujących rysowników. Na łamach platformy znajdziecie prawie 2000 map regionów z całego świata narysowane przez artystów. Na stronie można też zlecić narysowanie mapy konkretnej osobie jak i również zareklamować swoje umiejętności.

Dołącz do dyskusji! 2 komentarze

Miejsce na Twój komentarz

*