Skip to main content
search
0

Testujemy właśnie nowe narzędzie, które ma pomóc pasażerom w dochodzeniu swoich praw w przypadku zakłóconych lotów. Wygląda na to, że nigdy wcześniej nie było to takie proste.

Sprawdź, czy należy ci się odszkodowanie

Poruszaliśmy ostatnio temat odszkodowań za odwołane lub opóźnione loty. Rocznie ponad 9 milionów pasażerów znajduje się w sytuacji, w której ma prawo ubiegać się o odszkodowanie. Jedynie 2% poszkodowanych występuje z takim wnioskiem.

Zachęcamy do przeczytania naszego poradnika kiedy możecie dochodzić odszkodowania za opóźniony lub odwołany lot, jeżeli wciąż czujecie, że nie jesteście do końca świadomi swoich praw jako pasażerowie linii lotniczych. Tłumaczymy tam wszystko krok po kroku.

Natomiast dziś chcemy Wam przekazać informację o bardzo ważnej zmianie, która istotnie wpłynie na sposób, w jaki można będzie dochodzić swoich praw w przypadku zakłóconych lotów. Firma AirHelp stworzyła nowe narzędzie, które znacznie ułatwi dochodzenie ewentualnego odszkodowania. Dzięki niemu z automatu dowiemy się, czy w danym przypadku należy nam się odszkodowanie. Rejestrując konto przy pomocy skrzynki pocztowej Gmail, Hotmail lub Outlook uzyskujemy dostęp do funkcji, która wykryje, czy za którykolwiek z zarezerwowanych przez użytkownika lotów należeć się będzie odszkodowanie. Warunkiem skuteczności działania nowej funkcji jest rezerwowanie biletów przy użyciu zarejestrowanego w serwisie adresu e-mail. Zobaczcie, jak to wygląda.

To nie jedyna z zalet ulepszeń wprowadzonych przez AirHelp. Narzędzie przeskanuje także wszystkie dotychczasowe loty, które zarezerwowaliśmy przy użyciu podanych adresów e-mail (można ich dodać więcej niż jeden) i sprawdzi czy nie powinniśmy dochodzić odszkodowania za któryś z odbytych już opóźnionych lotów. Funkcja jest zupełnie bezpłatna. Możecie zrobić sobie naprawdę miłą niespodziankę, gdy okaże się, że należy Wam się konkretna kwota za zakłócone w przeszłości loty. Polecamy to sprawdzić.

Mapa podróży online

Do nowego narzędzia serwis dorzuca także drugą darmową funkcjonalność – mapę podróży, która powinna zainteresować wszystkich lubujących się w odnotowywaniu podróżniczych statystyk. Przy jej pomocy możemy zliczać pokonane samolotami kilometry, czas spędzony w samolocie, budować spersonalizowaną bazę odwiedzonych miejsc i dzielić się przeżytymi w przestworzach wrażeniami w mediach społecznościowych. Moja mapa stworzona na podstawie dwóch adresów e-mail wygląda tak: 

Najważniejsze jednak, że proces dochodzenia odszkodowania za odwołane i opóźnione loty zostaje uproszczony do minimum. Od teraz, dzięki posiadaniu konta w AirHelp po prostu dostaniecie powiadomienie, jeśli należy wam się odszkodowanie za zakłócony lot.

Dołącz do dyskusji! Jeden komentarz

  • Andrzej pisze:

    Przeciez to jest inwigilacja! Pomyślcie rozsądnie, przekazujecie w obce ręce swoje dane osobowe, trasy swoich podróży, informujecie o sobie, swoim stylu zycia….. przeciez marketerzy z tego korzystają, by wcisnąć wam kolejne bulshity. Naprawdę tak wam zależy, by wszyscy znali trasy Waszych podróży, miejsca, gdzie pracujecie, spędzacie wakacje????? Wystarczy, ze Facebook jest pełen postów o zameldowaniach.

Miejsce na Twój komentarz

*