Skip to main content
search
0
Warto wiedzieć! Mastercard wprowadza na okres wakacji darmowe ubezpieczenie dla wszystkich posiadaczy swoich kart płatniczych (Mastercard Debit oraz Maestro Debit) od kradzieży gotówki po wypłacie z bankomatu. Poznajcie szczegóły!

Z pewnością wielu z Was choć raz zostało w czasie podróży okradzionych. Łapię pierwszą taką swoją sytuację z brzegu. Rio de Janeiro. 2015 rok, karnawał. Wystarczyła sekunda nieuwagi żeby w biały dzień, w tłumie ludzi, z mojej kieszeni znikną portfel z połową gotówki na wyjazd i dokumentami. Na szczęście drugą połowę wraz z paszportem trzymałem w innym miejscu, a dzięki tej sytuacji poznałem Leandro – brazylijskiego policjanta, ale to już zupełnie inna historia… Bartek też został kiedyś pozbawiony portfela, tuż po tym jak wybrał pieniądze z bankomatu.

Niestety, trzeba się z tym pogodzić, że tego typu sytuacje po prostu się zdarzają i jedynym sposobem na unikanie ich jest zmniejszanie i dywersyfikacja ryzyka poprzez różnego rodzaju tricki. Bardzo często jednak daje nam to tyle, że zostajemy pozbawieni tylko części naszej gotówki zamiast całości. Coraz częściej też aby tego uniknąć w trakcie podróży wypłacamy pieniądze z bankomatów, w mniejszych ilościach, w miarę bieżących potrzeb. I dlatego złodzieje coraz częściej czają się na nasze portfele w ich pobliżu, patrząc, gdzie chowamy banknoty, a wiele kradzieży ma miejsce w pierwszych godzinach od podjęcia gotówki.

Mamy dla Was jednak świetną wiadomość. Mastercard wprowadził bezpłatne i automatyczne ubezpieczenie od kradzieży dla posiadaczy swoich kart płatniczych podczas zagranicznych podróż na okres wakacji (sierpień i wrzesień 2017). Jeżeli:

  1. Posiadasz kartę Mastercard Debit lub Maestro Debit wydaną na terenie Polski i dokonałeś nią wypłaty gotówki z bankomatu za granicą
  2. Straciłeś środki pieniężne na skutek kradzieży – najpóźniej 24 godziny od wypłaty, lub rabunku – najpóźniej 4 godziny od wypłaty,
  3. Niezwłocznie zgłosiłeś zdarzenie dzwoniąc do Centrum Pomocy Assistance AXA +48 22 575 95 44,
  4. Zgłosiłeś kradzież lub rabunek lokalnej policji, najpóźniej 48 godzin od zdarzenia i zabrałeś ze sobą kopię raportu ze zdarzenia,

otrzymasz zwrot straconej kwoty do równowartości 150 €.

Ubezpieczenia nie trzeba w żaden sposób aktywować. Mając kartę Mastercard po prostu go macie. Z ubezpieczenia można skorzystać wielokrotnie w okresie trwania akcji. Ubezpieczenie ważne jest od dnia 01.08.2017 r. do 30.09.2017 r.

Jeżeli ten artykuł był pomocny dajcie znać znajomym o tej akcji korzystając w przycisków poniżej. I oczywiście – mamy nadzieję, że nie będziecie musieli korzystać z tego przywileju.

Patryk Świątek

Autor Patryk Świątek

Lewa półkula mózgu. Analizuje, roztrząsa, prześwietla. Oddany multimediom i opisywaniu przygód. Laureat konkursów fotograficznych. Autor reportaży, lider stowarzyszenia "Łanowa.", założyciel "Ministerstwa podróży". Nie może żyć bez pizzy.

Więcej tekstów autora Patryk Świątek

Dołącz do dyskusji! Jeden komentarz

  • Iga pisze:

    Miałam taką sytuację, że skradziono mi portfel w Portugalii i nie było mi wcale do śmiechu, szczególnie, że musiałam wyrabiać od nowa dokumenty.
    Jedynym pozytywem w tej całej sytuacji było to, że na szczęście miałam wykupione ubezpieczenie i dostałam zwrot pieniędzy.

Miejsce na Twój komentarz

*