Łuk Triumfalny Paryż

Miejsce: Francja, Paryż w 3 dni, szlakiem najważniejszych atrakcji turystycznych

Czas: 6 dni (2 dni podróży, 4dni na miejscu, 3 dni zwiedzania)

Skład: 4 osoby

Liczba przebytych kilometrów: 1500 km do Paryża oraz niezliczone kilometry pokonywane na nogach i metrem w samym Paryżu

Sposób transportu: samochód, metro, własne nogi

Noclegi: samochód, camping.

Wskazówki:

  • Sposób na tanie spanie w Paryżu: nocleg na campingu w Maisons-Laffitte (Camping International) kilkanaście minut metrem od Paryża. Urocze, pełne zieleni miejsce. Idealne na wypoczynek po całym dniu zwiedzania. Uwaga na gęsi! Spacerują sobie z wolna po Polu Campingowym . Nie warto ich drażnić, przekonaliśmy się, że mogą pogonić i stać je przy tym niezłe tempo.
  • Opłaca się wykupić dzienny lub nawet kilku dniowy bilet do przejazdu metrem- odległości w Paryżu są dość spore, a metro pozwala o tym zapomnieć. Kilka minut i już jesteśmy kilkanaście kilometrów dalej, dokładnie tam gdzie chcemy.
  • Jedzenie można przywieźć z Polski. Na wycieczkę do Paryża pakujemy kanapki, jabłka i inne szybkie, lekkie regeneracyjne posiłki, a wieczorem przyrządzamy  wspaniałą kolację na kampingu, w doborowym towarzystwie i przy wspaniałym francuskim (naprawdę niedrogim) winie. Poczujecie się lepiej niż we francuskiej restauracji.
  • Na wieży Eiffla nie można sobie wypić własnego piwka!!! Nie można bowiem wnosić żadnych szklanych i metalowych pojemników na napoje. A na dole nie ma depozytu. Więc jeśli planujecie się komuś oświadczyć na górze, a potem uczcić to szampanem to muszę was zmartwić. To się nie uda. Pan na bramce szybko przejrzy wasz zamysł, po czym  zaproponuje dwa wyjścia: trunek można wypić na dole bądź przelać do plastikowej butelki. I tym sposobem idea romantyzmu w mieście miłości bierze w łeb.

Koszt:

  • Transport – paliwo – 1400 zł – 350 zł na osobę
  • noclegi na Polu Campingowym – 180 zł za osobę za 4 noce
  • Transport w Paryżu – metro: 30 euro – 3-dniowe przejazdy po całym Paryżu na 1 osobę
  • Zwiedzanie:  niedrogo: skupialiśmy się na spacerowaniu po samym Paryżu, a nie na muzeach i wstępach do atrakcji.
  • Jedzenie: niedrogo: jedzenie przywiezione z domu, kanapki na drogę, kolacja na campingu przygotowana własnymi siłami.
  • Szacunkowy koszt wyjazdu na 1 osobę:  530 zł – noclegi i przejazd + drobne wydatki według uznania każdego

Opis:

To były trzy intensywne dni zwiedzania. Poprzedzone i zakończone 13-godzinną podróżą samochodem. Da się przeżyć. A jeśli dodatkowo  jest się pasażerem nie kierującym, można to wszystko po prostu błogo przespać. Cudowna wycieczka za bardzo małe pieniądze. Pełna wrażeń podróż. Zabytki, długie spacery, piękna pogoda…idealnie.
Wieczorami francuskie wino zagryzane zestawem serów (wszystko to z pobliskiego marketu za nie wygórowaną kwotę) – rozmowy, plany na następny dzień, kolejną podróż w świat…

Camping Paryż

Na campingu
Wieża Eiffla

Co zwiedzić w Paryżu

La Marais

Żaneta Król

[fb-like]