EDIT: [MAPA NIECZYNNA Z POWODU AWARII USŁUGI JUŻ NA STAŁE]

Oto interaktywna mapa miejsc noclegowych podróży niskobudżetowych! Brzmi groźnie, ale w praktyce chodzi o to żeby dzielić najlepszymi miejscami do spędzenia nocy w Polsce, Europie i na świecie.

Zarówno tych na dziko, pod namiotem, pod chmurką, na lotnisku, na łące, w parku, w górach itp. Jak i tych płatnych, ale tanich jak tanie hotele, hostele, schroniska, kwatery prywatne, campingi itp. W założeniu mapa ma stać się bazą danych o miejscach, w których warto nocować podczas podróży z niewielkim budżetem. Projekt totalnie niekomercyjny – sami sobie tworzymy bazę danych.

Każdy może dodać swoje miejsca w bardzo prosty sposób:

Instrukcja obsługi mapy

Instrukcja - mapa tanich noclegów

Mapę możecie obsługiwać z poziomu strony, albo otworzyć ją sobie w większej rozdzielczości w osobnym oknie (link znajduje się na samym dole, pod aplikacją). Do przeglądania mapy instrukcja jest niepotrzebna, ale żeby dodać punkt najlepiej postępować wg następujących kroków:

1. Kliknij na szczegóły, jeśli czytasz tę instrukcję tamtej czytać nie musisz.

2. Kliknij na zakładkę „Edytor”, zastanów się jaki rodzaj noclegu i gdzie chcesz zaznaczyć.

3. Przybliż widok mapy, tak żebyś mógł zaznaczyć punkt jak najdokładniej. Możesz to zrobić również scrollem.

4. Możesz też zmieniać mapę bazową. Szczególnie polecany podkład oprócz podstawowego to „zobrazowanie satelitarne z etykietami”. W maksymalnym przybliżeniu będzie ono niewidoczne, wystarczy wtedy oddalić minimalnie widok i voila.

5. Wybierz rodzaj noclegu, który chcesz zaznaczyć i kliknij na odpowiednią ikonę. Opcje są dwie. Namiot oznacza nocleg bezpłatny, a łóżko nocleg płatny.

5.1. Przez nocleg bezpłatny rozumiemy wszystkie noclegi na dziko, pod namiotem, pod chmurką, pod wiatami, na budowach, na plażach, w parkach, na dobrze usytuowanych parkingach czy stacjach benzynowych itp. Mija się z celem zaznaczanie na mapie couchsurferów, chyba, że jest to np. jedyny couch w danej miejscowości.

5.2. Z kolei przy pomocy ikonki noclegi płatne zaznaczamy: tanie hotele, hostele, schroniska młodzieżowe, campingi, kwatery prywatne, agroturystykę, pola namiotowe, a także wszelkie wypasione miejsca, w których spędzenie nocy to przeżycie warte paru groszy. Co znaczy tanio? To znaczy 5 zł, 10 zł, 15 zł, a nawet 100 zł jeśli będzie to willa z basenem, albo nocleg w Skandynawii.

6. Po kliknięciu na odpowiednią ikonę kliknij na mapie miejsce noclegu, starając się zaznaczyć je jak najdokładniej. Automatycznie pokaże nam się formularz do wypełnienia.

7. Wypełnij poszczególne pola formularza. Po najechaniu kursorem na konkretne pole po sekundzie w chmurce pojawia podpowiedź b. Datę noclegu możesz wybrać z kalendarza klikając na kwadracik obok a, jeśli nie pamiętasz dokładnej daty, wybierz przybliżoną, tak, aby przynajmniej miesiąc i rok się zgadzał. Pole „Opis” możesz powiększyć c. Uwaga! W czasie wypełniania formularza kliknięcie kursorem poza jego ramkę zapisze punkt i nie będzie można go już poprawić

8. Po wypełnieniu wszystkich pól formularza kliknij na dowolny punkt na mapie, spowoduje to zapisanie Twojego punktu.

9. Kliknij jeszcze raz na dodany punkt.

10. Na samym dole formularza kliknij w „Wybierz plik” żeby dodać zdjęcie noclegu ze swojego komputera. Można dodawać pliki graficzne, max 1 MB. Noclegi z dodanymi zdjęciami są dużo fajniejsze niż bez nich 😉

11. Kliknij na dowolny punkt poza ramką formularza żeby zapisać punkt.

Gotowe! Wszystko powinno być jak trzeba. Możesz dodać kolejny punkt. Jeśli się pomyliłeś dodaj miejsce jeszcze raz, zdublowany, niepełny punkt zostanie potem usunięty.

Jeżeli chcesz zaznaczyć miejsce bez wypełniania formularza, zaznacz przynajmniej orientacyjną datę i typ. Całkiem puste punkty będą usuwane.

To już nie jest obrazek, można klikać:

Jeśli chcesz przeglądać aplikację w większym formacie kliknij: Mapa nietypowych noclegów niskobudżetowych

W razie problemów piszcie na pzpodrozy[małpa]gmail.com. Żeby mapa była naprawdę przydatna (a taki jest cel!), musi być na niej konkretna liczba punktów, więc jeśli idea Wam się podoba, to każde udostępnienie wśród zainteresowanych będzie na wagę złota.

[fb-like]