Pan Andrzej – 64-letni autostopowicz

Bartek Szaro
Również tu

Bartek Szaro

Podróżuje, bo uważa, że poznawanie nowych miejsc i ludzi to najbardziej wartościowa rzecz jaką można robić w wolnym czasie. Obecnie pracuje nad książką o Polsce po prawej stronie Wisły.
Bartek Szaro
Również tu

Wydaje się, że podróżowanie, a już szczególnie podróżowanie na własną rękę, jest domeną ludzi młodych. Aktywności podejmowane przez starszych kojarzą się przede wszystkim z rozwiązywaniem krzyżówek, uprawianiem nordic-walking bądź wyprowadzaniem na spacer psa co 30 minut. Bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję poznać Pana Andrzeja, który nie wiele ma wspólnego ze stereotypowym seniorem i wciąż tli w sobie młodzieńczą werwę i nie rezygnując z planowania kolejnych wyjazdów.

Nasza znajomość rozpoczęła się za pośrednictwem e-maili. Początkowo prowadziliśmy tylko korespondencję internetową lecz im więcej tych listów wymienialiśmy, tym bardziej chciałem móc porozmawiać z Panem Andrzejem w rzeczywistości. I udało się. Spotkaliśmy się w Berlinie, gdzie Pan Andrzej nie tylko opowiedział nam o swoim autostopowaniu ale i powalił nas historią o Rudim Sackelu, która odmieniła jego życie. Warto przeczytać jeśli ktoś chce się lepiej zorientować o co w tym wszystkim chodzi.

Postanowiliśmy nagrać fragment naszego spotkania, aby ostatecznie zmotywować tych, którzy jeździć chcą a wciąż nie potrafią się za to zabrać. Niech nasz nowy kolega będzie bodźcem totalnym. W luźnej rozmowie, podczas bardzo solidnej kolacji, Pan Andrzej odkrywa tajemnice swoich przygód z podróży do Paryża i Pragi, tłumaczy skąd pomysł na takie wyjazdy, jaki ma sposób na przygotowywanie się do ruszenia w drogę i oczarowuje pozytywną energią oraz przekonaniem do swoich racji.

Doskonale jest poznawać takich ludzi, doskonale jest odświeżyć sobie pogląd, że przecież żadnych granic tak na prawdę nie ma.

PS Patryk przeprasza za notoryczne smarkanie.

O programie Bartek Szaro

Podróżuje, bo uważa, że poznawanie nowych miejsc i ludzi to najbardziej wartościowa rzecz jaką można robić w wolnym czasie. Obecnie pracuje nad książką o Polsce po prawej stronie Wisły.
 • Guest
 • aniaa

  Fajnie że są tacy ludzie 🙂

 • Karol

  Bardzo wciągnęła mnie rozmowa. Uwielbiam takich ludzi. 🙂

 • Agnieszka

  Kocham Pana, Panie Andrzeju, za to, że zrozumiałam, że ja też mogę wyr
  uszyć w podróż mojego życia. Myślałam, że to jest niemożliwe, bo mam już 43 lata i nie miałam pojęcia jak się do tego zabrać. Oczy mi się otworzyły i teraz wiem, że nie ma zamkniętych drzwi.

 • Renata

  Jesteście świetni ,Wy i Pan Andrzej . Tak trzymać. Podróże i opowieści baaardzo wciągające. Pozdrowienia z Krakowa

 • http://obserwatore.eu obserwatore

  morał jeden: pomagaj 🙂