Autor:
Ola Świstow Pojechana
Miejsce:
Warmia i Mazury
Czas podróży:
1-6 maj 2012
Ilość pokonanych Km:
670
Ilość Osób:
7
Noclegi:
schronisko, ośrodki wypoczynkowe
Koszty na osobę zł:
- pociągi z biletami na rower: 114 zł
- noclegi: 165 zł
- wyżywienie: zależy kto ile je 🙂
RAZEM: 279 zł
Środki transportu:
kolej, inne
Wskazówki dotyczące odwiedzonego kraju:
Wybierając się na rowerowy rajd po Warmii i Mazurach zabierz koniecznie:
- kurtkę przeciwdeszczową (pogoda bywa kapryśna)
- środek na komary (komary lubią jeziora albo na odwrót)
- oświetlenie roweru (w lesie zmierzch zapada bardzo niespodziewanie)
- wodę, prowiant i scyzoryk (sklepy w lesie należą do rzadkości a głodny rowerzysta to wolny rowerzysta!)
- plastry, bandaż, wodę utlenioną (na wszelki wypadek)
- dobry nastrój (szczególnie przydatny gdy zgubisz drogę)
- MAPĘ!!! (najlepiej wojskową- na nich jest zaznaczona każda, absolutnie każda leśna ścieżka)
Nie dziw się jeśli sprzedano ci bilet na rower a wagonu rowerowego brak- to powszechne zjawisko. Rower postaw na końcu ostatniego wagonu.
Wskazówki dotyczące obniżenia kosztów podróży:
Chcąc obniżyć koszty rajdu:
- śpimy w najtańszych ośrodkach (sale grupowe)
- sami przygotowujemy posiłki (kiełbasę i ziemniaki z ogniska przecież każdy umie zrobić)
Opis:
Rowerowa trasa majówkowa: Iława – Siemiany – Jezioro Jeziorak – Miłomłyn – Niedźwiady – Jezioro Isąg – Olsztyn – Jezioro Wadąg – Barczewo – Łajs – Jezioro Kośno – Nidzica, razem ok. 250 km
Dzień 1
Rano wsiadamy w Warszawie w pociąg i po kilku długich godzinach jesteśmy w Iławie skąd ruszamy w pierwszą 61 kilometrową trasę do Miłomłyn. Po drodze mijamy Jezioro Jeziorak- jest pięknie. Bardzo żałujemy, że woda jest jeszcze taka zimna. Dzisiejszą noc spędzimy w malowniczo położonym ośrodku prowadzonym przez księży w Iławkach (oddzielny domek dostały panie, oddzielny panowie- koszt 20 zł/osoba).
Mapa trasy:
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=wlzzcbfvbjgvnssf
Dzień 2
Poranny relaks nad jeziorem i śniadanie na pomoście. Dzisiaj do przejechania mamy 56km przez cały dzień a po drodze jeziora, lasy i piękne trasy- duuużo czasu na odpoczynek. Nocujemy w Olsztynie w schronisku młodzieżowym (25 zł/osoba + 3 zł/rower).
Mapa trasy:
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=qssonjheynlcznby
Day 3
Rano jedziemy do największego parku linowego w Europie, którego nazwa mówi sama za siebie: Hardcore. Po skoku na wahadle z wysokości 4 piętra 62 km trasy to pikuś. Po drodze malownicze krajobrazy. Jeszcze zakupy w ostatnim sklepie w Nowej Wsi i docieramy do Łajsu gdzie spędzimy dzień 4 i 5 wygrzewając się na pomoście, pływając kajakami, śpiewając przy ognisku i eksplorując na rowerach leśną dzicz.
Mapa trasy:
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=wgprjwbowehzlfad
Dzień 6
Po wczesnym obiedzie wyruszamy w ostatnią, 38 kilometrową trasę majówki, kierując się do Nidzicy gdzie zatrzymuje się pociąg „mknący” w stronę Warszawy.
Mapa trasy:
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=tkazvaoefxiuwhzq