Skip to main content
search

EDIT: Konkurs przedłużony do 9 grudnia!

Zaczynamy czwartą edycję konkursu na najlepszy Paragon z podróży „Paragoniada”! 

Pomysł na konkurs powstał wraz z koncepcją na założenie bloga. Zaledwie kilka miesięcy po jego uruchomieniu udało nam się zorganizować jego pierwszą odsłonę. Podróżowanie na własną rękę okazało się być dla nas czymś rewolucyjnym, szczególnie, że takie podróże kosztują zdecydowanie mniej niż wakacje z biurem turystycznym. Na blogu sporo staramy się pisać o sposobach na oszczędzanie w podróży, ale nie jesteśmy w stanie samodzielnie zgromadzić wskazówek ze wszystkich krajów. Jednocześnie wiemy, że jest cała masa osób podróżujących w podobny sposób, znających wiele patentów na tanie podróżowanie we wszystkich zakątkach świata. Stąd pomysł na konkurs, którego wynikiem jest cały czas powstająca baza przepisów na tanie wyjazdy. Teraz zapraszamy do wzięcia udziału w jego już czwartej edycji.

Na czym polega „Paragoniada”?

Konkurs polega na przygotowaniu tytułowego paragonu z podróży – opisu wyjazdu wg przygotowanego przez nas formularza, którego najważniejszymi elementami są wskazówki mające pomóc obniżyć koszty wyjazdu oraz zachęcić do podróżowania na własną rękę.

Zbierając paragony tworzymy bazę pomysłów na podróżowanie na własną rękę i sposobów na podróżowanie za na prawdę nie duże pieniądze.

Jeśli nie brałeś udziału w poprzednich edycjach konkursu lub nie wiesz czym jest „Paragoniada” wejdź w zakładkę „Paragony” gdzie można zobaczyć jak tworzyli je uczestnicy poprzednich edycji konkursu.

Paragony zwycięzców poprzednich trzech edycji konkursu wyglądają tak:

1 edycja Klasyczno-betonowe-goańskie Indie

2 edycja Taka wyprawa żeby pokazać tym wszystkim co mówią, że się nie da, że się da

3 edycja Po słonecznych stronach Ameryki

Staramy się aby za każdym razem konkurs miał w sobie jakieś nowe elementy. Tym razem zdecydowaliśmy, że podzielimy go na dwie kategorie: „Polska” i „Świat”. Jak same nazwy wskazują – w kategorii „Polska” umieszczajcie paragony z podróży po Polsce, w kategorii „Świat” ze wszystkich pozostałych miejsc na świecie. Dlaczego taki podział? Odpowiedź jest bardzo prosta. Chcemy zwrócić uwagę na to, że i po naszym kraju warto podróżować i jest tu mnóstwo interesujących miejsc. Bardzo jesteśmy ciekawi jak wypadną ilościowo paragony z Polski na tle tych zza granicy.

Jak wziąć udział w „Paragoniadzie”?

Należy oczywiście przygotować i wysłać paragon. Do tworzenia paragonów i ich wysyłania służy formularz zgłoszeniowy, który znajdziecie tutaj -> formularz zgłoszeniowy.

Wystarczy go uzupełnić opisując jedną ze swoich podróży i wysłać. Zależy nam na tym, aby prace konkursowe były przygotowane profesjonalnie, solidnie pod kątem praktycznych wskazówek, ale i ciekawie, z polotem. Mieszanka informacji i tego, co najlepsze w podróżowaniu. Tak sporządzony paragon z miejsca staje się faworytem do zwycięstwa.

Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, po wysłaniu swojego paragonu wejdź na aplikację -> mapa noclegów podróży niskobudżetowych i zaznacz tam na mapie miejsca noclegów ze swojej podróży. Warto też dodać do punktu zdjęcie z danego miejsca jako załącznik. Ten etap nie jest obowiązkowy, ale można zarobić dodatkowe punkty. Możesz dodawać noclegi ze wszystkich swoich podróży, nie tylko tej przypisanej do paragonu na konkurs.

Co jest do wygrania?

W kategorii „Świat”

1. miejsce – kurs nurkowania Open Water Diver PADI (+licencja) w Chorwacji organizowany przez centrum turystyki podwodnej Nautica, komplet przewodników po Chorwacji oraz bilet autokarowy do i z Splitu dzięki uprzejmości firmy GlobTourist.

2. miejsce w kategorii „Świat” otrzyma album Ryszarda Kapuścińskiego pt. „Ze Świata”

3. miejsce w kategorii „Świat” otrzyma dwie książki o tematyce podróżniczej od wydawnictwa „Znak”

W kategorii „Polska”

1. miejsce – Voucher dla 2 osób w pokoju lux na 2 noclegi z wyżywieniem i atrakcjami do wykorzystania w Pensjonacie Burkaty w Białce Tatrzańskiej (o wartości 1230 zł)

2. miejsce – Voucher dla 2 osób na 4 noclegi  z wyżywieniem do wykorzystania w Hotelu „Orzeł Biały” w Szczyrku (o wartości 1080 zł)

3. miejsce – Kurtka Zimowa, Czapka, Kubek Termiczny, smycz

W kategorii „Polska” nagrody ufundował portal nocowanie.pl

Jak wybieramy zwycięzców?

Podpowiadamy: przesycone rzetelnymi informacjami paragony mają największe szanse na zwycięstwo. Liczymy na to, że pokażecie oryginalne sposoby na podróżowanie i sposoby na to jak robić to tanio. Nie próbujcie oszukiwać – wszystkie paragony zostaną specjalnie zweryfikowane pod kątem matactw. Prace zawierające naciągnięcia i nieprawidłowe informacje dyskwalifikujemy z miejsca.

Jury tym razem nie będzie pobłażliwe. A w jego składzie wystąpią Patryk Świątek i Bartek Szaro.

Kiedy trwa „Paragoniada”?

„Paragoniada” trwa od 2 listopada do 2 grudnia 23:59. W tym czasie przyjmujemy prace konkursowe.

EDIT: Przedłużyliśmy konkurs do 9 grudnia! Czekamy na kolejne zgłoszenia do poniedziałku do godziny 23:59!

Tutaj szczegółowy regulamin konkursu

Jeśli coś jest niejasne wszelkie pytania kierujcie na pzpodrozy[at]gmail.com albo piszcie w komentarzach.

Pamiętajcie, paragony wysyłamy poprzez formularz —> formularz zgłoszeniowy.

Czekamy na Wasze Paragony!

plakat.paragoniada.czteryjhfgk

Podajcie dalej.

[fb-like]

Dołącz do dyskusji! 20 komentarzy

Miejsce na Twój komentarz

*