fbpx

Ponownie muff.pl – recenzja usługi

Jakiś czas temu przedstawiliśmy Wam filmik krótko przedstawiający ideę serwisu muff.pl, który świadczy usługi z zakresu telefonii internetowej bez opłat roamingowych. Dzięki muff możliwe jest wykonywanie połączeń przez Internet, bez terminowych umów i abonamentu, po bardzo konkurencyjnych cenach, a nawet za darmo. Przedstawiamy recenzję usługi, która w wielu przypadkach pomoże Wam ograniczyć koszty podróży, o których często się zapomina czyli koszty związane z połączeniami telefonicznymi.

Muff wykorzystuje cyfrową technologię Internetu i umożliwia wykonywanie połączeń za pomocą wszechstronnych urządzeń. Co to znaczy? Dzwonić możemy nie tylko ze zwykłych aparatów telefonów komórkowych, ale i z laptopów, smartphonów i tabletów. Jest to więc innowacyjny ‘telefon internetowy’ do którego użycia potrzebujemy jedynie aplikacji muff i połączenia z Internetem. Nie podpisujemy żadnych umów, nie składamy żadnych wniosków, nie wisimy godzinami na linii biura obsługi, ani nikt nie wydzwania do nas z kolejnymi ofertami.

muff1

Aby rozpocząć używanie muff’a wystarczy jedynie założyć konto. Założenie konta trwa dosłownie tyle, co zarejestrowanie się na dowolnym internetowym forum – wystarczy wpisać tylko kilka podstawowych danych i właściwie już stajemy się użytkownikiem serwisu. Bardzo proste i poręczne, absolutnie bez jakiegokolwiek wychodzenia z domu stwarzamy sobie możliwość taniego łączenia się ze znajomymi zza granicy. Po założeniu konta, każdy otrzymuje złotówkę na przetestowanie działania muff. W tej kwocie można wykonać np. 25 minutowe połączenia z numerem stacjonarnym w Polsce więc daje to możliwość przetestowania usługi w te i we wtę. Otrzymany numer jest dostępny do końca miesiąca, w którym się rejestrujemy (rejestrując się 15 czerwca numer jest ważny do 31 lipca). Aby na stałe stać się klientem muff trzeba poświęcić symboliczną złotówkę i numer wykupić przed upływem terminu.

Jak rozliczane są połączenia wykonywane  za pomocą muff?

System jest bardzo chodliwy i zbliżony do używania telefonu na kartę w jakiejkolwiek sieci operatora komórkowego. Z tą różnicą, że znów wszystko robimy za pomocą Internetu, bez wychodzenia z domu, mając cały czas przed sobą swój bilans wydatków i aktualny stan konta. Aby zasilić konto w swoim panelu wystarczy kliknąć na ‘doładuj konto’ po czym zostajemy przeniesieni do menu płatności, w którym wybieramy sposób w jaki chcemy zapłacić.

muff2

Konto można doładować za 5,10,30,50 lub 100zł. Możliwe jest też otrzymanie promocyjnego kodu za pomocą którego za darmo doładujesz swoje konto.

Muff zaopatrzony jest również w bardzo ciekawą i praktyczną usługę nagrywania rozmów. Sami możemy zadecydować o nagraniu konkretnej rozmowy, którą zamierzamy przeprowadzić i później w odpowiednim momencie zarejestrowaną przez program konwersację odtworzyć. Wszystkie informacje przekazane nam przez rozmówce zostają w komputerze i w razie potrzeby zawsze można do nich sięgnąć z powrotem. Doskonała opcja dla tych, którzy nigdy nie mają kartki i długopisu pod ręką kiedy trzeba coś zanotować.

Ile kosztuje wykonywanie połączeń?

Z racji omijania opłat roamingowych i korzystania z technologii cyfrowej międzynarodowe ceny połączeń z muff są obecnie możliwie najtańsze. Na przykład za minutę połączenia na telefon komórkowy do USA zapłacimy jedynie 10gr (!), a na stacjonarny do Wielkiej Brytanii 6gr. Co więcej, muff umożliwia swoim klientom korzystanie z licznych promocji, które tną ceny nawet o kilkadziesiąt procent. Wszyscy użytkownicy korzystają z promocyjnych stawek zawsze i wszędzie, bez jakiegokolwiek abonamentu. Aktualnie trwa 50% zniżka na połączenia do Francji.O bieżących zniżkach, które zmieniają się co tydzień, muff informuje na swoim funpage’u na Facebooku.

cenymuff

Jak korzystać z aplikacji?

Aplikację można pobrać na stronie muff, Google Play lub Samsung Apps i bardzo łatwo instaluje się ją na każdym sprzęcie (na smartphonie wymagany android 2.3). Po utworzeniu konta i logujemy się do aplikacji, w której znajduje się całe centrum wykonywania połączeń. Wpisując numer w odpowiednie miejsce i wciskając zieloną słuchawkę, jedyne co nam pozostaje, to czekać na odbiór połączenia.

Podsumowując krótko i treściwie:

-muff działa wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu

-usługa jest kompletnie pozbawiona opłat roamingowych

-korzystać z aplikacji można z wielu urządzeń elektronicznych (jest też dodatkowa aplikacja, która pomoże znaleźć najbliższe miejsca z siecią WiFi)

-brak abonamentu i pełna kontrola nad władnymi wydatkami

Zarejestruj się na muff.pl

I pamiętaj, że użytkownicy muff dzownią do siebie za darmo!

Polecamy wszystkim, którzy dzwonią zza granicy.

[fb-like]
Bartek Szaro

Autor Bartek Szaro

Prawa półkula mózgu. Wymyśla, opracowuje, tworzy koncepcje. Pisze poradniki i dba o układ wizualny bloga. Autor programu "Regionami" oraz twórca Festiwalu Podróży i Reportażu "Kontynenty". Gospodarz cyklu spotkań "Nieturyści".

Więcej tekstów autora Bartek Szaro

Dołącz do dyskusji! 3 komentarze

 • sliver napisał(a):

  fajny program, brak ukrytych opłat jak w skype 🙂

 • Karolina napisał(a):

  W czym ten program jest lepszy od skype’a?

  • Marta napisał(a):

   @Karolina, skype jest super, ale tylko wtedy, gdy druga osoba też go ma – jeśli nie, robi się problem, bo ceny są wysokie, nie ma naliczania sekundowego i trzeba płacić za inicjację połączenia. W muff można dzwonić mega tanio zarówno na telefony stacjonarne, jak i komórkowe, a wewnątrz sieci też jest za darmo. Do tego dochodzi kwestia appek – skype’owa jest ciężka i często mi się wiesza, a muff śmiga bez żadnego problemu 🙂
   Jakiś czas temu odkryłam muff i często z niego korzystam – także za granicą, bo nie muszę płacić za roaming 😉

Miejsce na Twój komentarz

*