fbpx

Najbardziej magiczne trasy w Polsce

Trwa ogólnopolska akcja mająca na celu przedstawienie jak największej ilości tras turystycznych w Polsce. Bazę atrakcyjnych szlaków, z których można korzystać planując swoje własne wycieczki tworzy nikt inny niż Polscy internauci potrafiący znaleźć wciągające atrakcje właśnie w kraju nad Wisłą. Jest to więc akcja przedkładająca wyjazdy krajowe nad zagraniczne, ukazująca nie zawsze oczywiste oblicze naszego kraju i zachęcająca do podróżowania po Polsce – dlatego też postanowiliśmy się przyłączyć. Można też nawet coś wygrać.

Rozpoczął się już drugi etap akcji, który potrwa do 10 czerwca. Użytkownicy, za pomocą bardzo prostych narzędzi, mają za zadanie przedstawić swój pomysł na trasę turystyczną (do wyboru jedna z 4 kategorii: rodzinna, szybka, terenowa, edukacyjna), która przebiega przez przynajmniej dwa województwa.

Autorzy 10 najbardziej magicznych tras zostaną nagrodzeni tabletami.

Dinozaury, bizony, artyści, rycerze, wielka rzeka i labirynt to dość egzotycznie brzmiący, ale nie przekłamany tytuł mojej trasy.  Na stu kilku kilometrowym odcinku prowadzącym z Kurozwęk do Kazimierza Dolnego nad Wisłą (z woj. świętokrzyskiego do lubelskiego) można trafić na dobrze obsadzony turniej rycerski, zasmakować bizoniego mięsa i zgubić się w najprawdziwszym kukurydzianym labiryncie, stanąć oko w oko z tyranozaurem, wczuć się w tryb życia prawdziwie artystycznego miasta czy obserwować powolne życie największej polskiej rzeki. Sam się zdziwiłem, że na tak niedużym obszarze udało mi się odwiedzić tyle atrakcyjnych miejsc, ale wynika to tylko i wyłącznie z braku zainteresowania tym co jest zaraz obok niż z tego, że ich nie ma. Coś w tym jest, że wolimy szukać wrażeń za granicą niż we własnym ogródku, choć wcale nie musimy niczym ustępować innym.

labirynt w kurozwekach

W kukurydzianym labiryncie w Kurozwękach

Moc całej akcji tkwi w tym, że ludzie mieszkający w danych regionach i planujący trasy na przestrzeni swoich okolic mają dużo większe pojęcie o jego mniej popularnych, ale również wartych zobaczenia atrakcji. Dlatego też wybierając się do regionów Polski, w których jesteśmy kiepsko rozeznani warto skorzystać z doświadczenia miejscowych wyjadaczy i zrobić krok dalej. Lub też po prostu odnaleźć w gąszczu tras pomysł na całą wycieczkę.

Wszystkie szlaki jak i możliwość dodawania nowych znajdziecie klikając w Trasy Magiczne. I zachęcam Was do udziału w przedsięwzięciu. Nie po to żeby wygrywać tablety, ale po to żeby dzielić się rzetelnymi i ciekawymi informacjami na temat tego co można najlepszego w Polsce zobaczyć. A przecież jest tego całkiem sporo.

bartek podpis

 

[fb-like]
Bartek Szaro

Autor Bartek Szaro

Prawa półkula mózgu. Wymyśla, opracowuje, tworzy koncepcje. Pisze poradniki i dba o układ wizualny bloga. Twórca projektu "Polska Be?" oraz kurator cyklu spotkań z podróżnikami i reporterami "Kontynenty". Fan wspinaczki, nurkowania, jeździectwa. Zajada się pierogami.

Więcej tekstów autora Bartek Szaro

Dołącz do dyskusji! Jeden komentarz

Miejsce na Twój komentarz

*