Skip to main content
search

Ostatnio da się zaobserwować naszą niepokojąco wzmożoną aktywność. Ledwo co udało się zakończyć spontaniczną akcję „Podziel się książką” poświęconą Pani Adze (choć szczerze mam nadzieję, że inicjatywa będzie się jeszcze przez jakiś czas odbijać echem), a już trzeba Was poinformować o starcie nowego wydarzenia, które będzie odbywać się regularnie w świecie rzeczywistym. Zapraszamy Was na Kontynenty – Lubelskie Spotkania Podróżnicze.

O takiej inicjatywie w mieście, w którym studiuję myślałem już od dłuższego czasu. W pewnym momencie dość przypadkowo poznałem Daniela Kornasa i wspólnie, przejęci faktem, że brak jest w tak dużym mieście cyklicznej schadzki osób lubiących podróżować i lubiących o podróżach słuchać, zaczęliśmy zastanawiać się jak stworzyć coś na ten wzór. Chcemy żebyście mogli przyjść i posłuchać opowieści ludzi, którzy naprawdę mają coś do powiedzenia i którzy odkryją przed Wami różnorakie aspekty podróżowania – poczynając od tego jak się zabrać za realizowanie pomysłów bardzo odważnych i nietuzinkowych po przez obalanie absurdalnych stereotypów rzucanym nam przez mass media kończąc na tym co jeżdżenie po świecie daje i … gdzie jest najlepiej 🙂 Absolutnie zero patosu, wszystko w luźnej atmosferze sprzyjającej dyskusji i dobrej zabawie.

Udało się nadspodziewanie szybko wszystko przygotować i z przyjemnością zapraszam wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie z cyklu Kontynenty.

A odbędzie się ono w Lublinie 23go marca o godzinie 18:00 w klubie „Dom Kultury” przy ulicy Krakowskie Przedmieście 19. Myślę, że większość Lublinian zna to miejsce, ale jeszcze na wszelki wypadek mapka.


Wyświetl większą mapę

Zaczynamy z grubej rury można powiedzieć. Naszymi pierwszymi gośćmi będą Norbert Skrzyński, człowiek, który współorganizował projekt Afryka Nowaka – trwającą dwa lata rowerową odyseję po Afryce śladami Kazimierza Nowaka –  jednego z wybitnych polskich podróżników pierwszej połowy XXw. Tym razem Norbert jednak nie o Afryce będzie opowiadał, a o Iranie gdyż właśnie tam spędził ostatnio 2,5 miesiąca sprawdzając czy miejsce to nadaje się na wczasy. Opowie Wam nie tylko o kulturze Iranu rozwiewając przy okazji masę błędnych wyobrażeń na temat tego państwa ale i przekona Was, że to bardzo dobre miejsce właśnie na wypoczynek. Jeśli chcecie się przed spotkaniem trochę przygotować odwiedźcie blog Norberta i Jagody www.wczasywiranie.peron4.pl

Drugim gościem spotkania będzie Łukasz Supergan. Łukasz, oprócz tego, że dopiero co wrócił ze swojej dwuletniej podróży po Azji, jest także całkiem niezłym alpinistą. I to o górach opowie Wam nasz drugi gość. A dokładnie o tym jak w przeciągu miesiąca udało mu się zdobyć 13 alpejskich czterotysięczników. Z Łukaszem możecie się zapoznać lepiej na jego stronie domowej www.lukaszsupergan.com. Bardziej zainteresowanym polecamy jego blog o wspomnianej wyżej podróży po Azji www.shangri.pl.

Na dzień dzisiejszy swoją obecność zapowiedziało około 150 osób, ale liczymy, że przyjdzie Was jeszcze więcej i uda nam się w Lublinie stworzyć ciekawą, absorbującą, a przede wszystkim cykliczną imprezę podróżniczą.

Oczywiście wstęp jest darmowy, a po prezentacjach, około godz. 21 rozpoczynamy imprezę w rytmach muzyki z całego świata. Mamy też dla Was kilka małych niespodzianek, ale to już trzeba przyjść żeby się dowiedzieć o co chodzi 🙂

Więcej informacji na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/622723671078088/ Będzie też miło jeśli poinformujecie swoich znajomych, którzy mogą być zainteresowani spotkaniem.

Zalecamy też śledzić facebook’owy profil Kontynentów https://www.facebook.com/KontynentyLublin gdyż to właśnie tam będziemy zamieszczać wszystkie informacje dotyczące zmian, przemian i kolejnych spotkań.

Pamiętajcie. Sobota, 23 marca, 18:00, „Dom Kultury” Lublin.

bartek podpis

 

[fb-like]
Bartek Szaro

Autor Bartek Szaro

Oprócz bloga prowadzi także autor na YouTube o zrównoważonej turystyce. Twórca największego w Polsce cyklu spotkań łączących podróżowanie i reportaż "Kontynenty | spotkaj podróżników" oraz gospodarz cyklu spotkań "Nieturyści".

Więcej tekstów autora Bartek Szaro

Dołącz do dyskusji! 4 komentarze

  • Aga pisze:

    Witam, dopiero niedawno odkryłam Wasz blog i jestem zachwycona ilością praktycznych informacji i ciekawostek. Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej o zorganizowanym w marcu spotkaniu podróżniczym, bo bardzo chętnie wzięłabym w nim udział. Czy w najbliższym czasie będzie podobne organizowane w Lublinie?

  • Cześć! Mówiłem to już osobiście, ale napiszę i tutaj: dzięki za zaproszenie i fajny wieczór, a także pretekst do zobaczenia dawno niewidzianego Lublina. Ilość zainteresowanych przeszła chyba oczekiwania wszystkich, atmosfera, mimo niuansów technicznych, znakomita. Teraz pozostaje Wam tylko myśleć o kolejnych edycjach. Powodzenia i do zoo!

Miejsce na Twój komentarz

*