Skip to main content
search

W poprzednim poście pisałem o odpaleniu kanału youtube, w którym będę mówił przede wszystkim o turystyce zrównoważonej. Kontynuujemy temat. W drugim filmie mówię na temat Wenecji. Ale nie jest to przewodnik po najciekawszych miejscach miasta na wodzie. Mówię o tym, jak bardzo zmieniło się to miasto pod wpływem turystyki.

WOJNA o Wenecję

Pamiętam, że byłem w Wenecji jako dziecko. Mniej więcej 20 lat temu. Z tamtej wizyty w pamięci zapadła mi niezwykle niesmaczna kanapka, w której było więcej szynki niż chleba… oraz ogromny tłum. Tłum, który jest obecnie kilkunastokrotnie większy, niż pod koniec lat 90.

W 2019 roku Wenecję odwiedziło ponad 37 mln zagranicznych turystów. Miasto zamieszkuje zaledwie 55 tys. mieszkańców.

Jak myślicie, jak żyje się w takim mieście?

Czy w takich warunkach można rzeczywiście poczuć niesamowity urok Wenecji?

Sytuacja Wenecji jest dziś jednym z najgorętszych tematów w dyskusjach o zrównoważonej turystyce. Wg. niektórych prognoz do 2030 roku wyprowadzą się z niej wszyscy mieszkańcy i miasto stanie się bezdusznym skansenem. Czy taka wizja nie jest przerażająca?

O tym w jaki sposób mieszkańcy próbują normalnie żyć pośród tłumów turystów, jak miasto próbuje sobie radzić z ogromnym zainteresowaniem i wreszcie kiedy pojechać do Wenecji, żeby móc się nią nacieszyć usłyszycie w tym filmie. Zapraszam.

Subskrybuj kanał o zrównoważonej turystyce

Turystyka zrównoważona to przyszłość podróżowania. Subskrybuj kanał, żeby wiedzieć jak zmienia się świat podróży i co robić żeby jak najdłużej zachować go w dobrej kondycji.

 

subsrybuj

Dziękuję za wszelkie wsparcie.

Do usłyszenia w kolejnych filmach.

Miejsce na Twój komentarz

*