Dwór Droblin – hotel w dworze z XVI w.

Bartek Szaro
Również tu

Bartek Szaro

Podróżuje, bo uważa, że poznawanie nowych miejsc i ludzi to najbardziej wartościowa rzecz jaką można robić w wolnym czasie. Obecnie pracuje nad książką o Polsce po prawej stronie Wisły.
Bartek Szaro
Również tu

W jednym z najczystszych miejsc w Polsce, na lubelszczyźnie, niedaleko Leśnej Podlaskiej, odrestaurowany został XVI dwór, który dzisiaj funkcjonuje jako hotel. Coraz więcej zabytków w Polsce po renowacji zaczyna pełnić funkcję rekreacyjno-wypoczynkowej ostoi, przyjrzyjmy się w jakim kierunku idą właściciele takich posesji i co gwarantują w ramach pobytu.

Piękny, późnoklasyczny dwór, służący kiedyś rodowi Wężyków, dziś jest ośrodkiem łączącym tradycję z nowoczesnością, choć zanim zajęli się nim obecni właściciele popadał w ruinę i niszczał. W dużej części, w czasie renowacji, został wystylizowany na pierwotną modłę. Dzięki temu baza noclegowa lubelszczyzny poszerzyła się o wyjątkowy obiekt dający możliwość spędzenia nocy w warunkach dzisiaj niemalże niedostępnych, nawiązujących do tradycji minionych wieków.

W dworze Droblin postawiono również na zapewnienie klientom niebanalnych rozrywek na miejscu. Kompleks wypoczynkowy zawiera trzy stawy o krystalicznie czystych źródłach, prywatną plażę, łowiska, stadninę koni, strzelnicę, wypożyczalnie quadów, rowerów, a nawet kijków do nordic walking. Teren dworu otoczony jest pięknymi lasami, kto nie ma ochoty korzystać z dobrodziejstw hotelu zapewni sobie doskonałą atrakcję wybierając się w otaczające go głusze.

19.07.2013 - DROBLIN - DWÓR DROBLIN FOT. BRUNO FIDRYCH +48 600 83 82 82

Oferta dworu uatrakcyjniona jest różnymi wydarzeniami okolicznościowymi. Na przykład 2 listopada, w dzień Zaduszek, hotel zaprasza na spotkanie z bialską pisarką, poetką i felietonistką Edytą Tyszkiewicz, której towarzyszył będzie Tomasz Rogalski. W ofercie znajdziemy także zaproszenie do spędzeniu w dworze Bożego Narodzenia czy Sylwestra.

Miejsce to zostało z stworzone z myślą o ludziach pragnących ucieczki z miasta. Umożliwia cieszenie się ciszą, odpoczynek i wyciszenie w sprzyjających, nieinwazyjnych okolicznościach przyrody.

O programie Bartek Szaro

Podróżuje, bo uważa, że poznawanie nowych miejsc i ludzi to najbardziej wartościowa rzecz jaką można robić w wolnym czasie. Obecnie pracuje nad książką o Polsce po prawej stronie Wisły.
  • Kasia

    A pokoje Wam sie podobaly? Bo slyszalam, ze komfort dosyc niski i strasznie niewygodne lozka

    • http://www.paragonzpodrozy.pl/ Bartek Szaro

      Nie wiem, nie było mnie tam, ale zdjęcia można obejrzeć na stronie jeśli Cię interesuje.