„Zrób zdjęcie swojego regału!” Wyniki

Patryk Świątek
Patryk Świątek

Latest posts by Patryk Świątek (see all)

Dostaliśmy sporo bardzo ciekawych zdjęć Waszych regałów. Bardzo dziękujemy! Niestety zwycięzca może być tylko jeden. Kto nim został? Dowiecie się tego na końcu listy 10-ciu najciekawszych naszym zdaniem prac, które nam przesłaliście.

Regał „bezregałowy” Moniki Pietrzak 🙂

Agnieszka Gancarz

Agnieszka Gancarz – „Przesyłam zdjęcie mojego małego kącika z książkami. Został dopiero niedawno urządzony. Aby otrzymać piękną, ceglaną ścianę sama zbijałam tynk 🙂 „

Agnieszka Kawa

„Tematyczny” regał Agnieszki Kawy

Gosia Gomółka

Gosia Gomółka nie musi martwić się o kolejne pozycje do przeczytania.

Alicja Drapała

„kwadratowy” regał Alicji Drapały

Marcin Stachowiak

Marcin Stachowiak – „Taki regał był moim marzeniem i był inspiracją do remontu całego mieszkania. A książki zbieram całe życie :)”

Tomek Adach

Tomek Adach – „Zdjęcie które przesyłam przedstawia moją podręczną biblioteczkę. Książki są odwrócone ponieważ nigdy się nie mogę zdecydować co poczytać, więc niejako losuje sobie książkę.”

Agata Flakus

„słodziakowy” regał Agaty Flakus

z_Kasia

Regał tajemniczej osóbki o pseudonimie „z_Kasia”

I nasz zwycięzca. Zosia Ozaist – Zgodzińska! Zdjęcie może nie powala na kolana, ale posłuchajcie historii, która się z nim wiąże:

Ten mebel jest zniszczony. Na drzwiach wyraźnie widać uszkodzenia. Mają formę okrągłych wgłębień. To pamiątka, czy może pomnik? W czasie wojny jakiś niemiecki żołnierz opukiwał drzwi biblioteczki kolbą karabinu sprawdzając, czy wewnątrz nie jest ukryta broń. Była schowana – ale akurat nie w tych drzwiach, lecz w tych z drugiej strony. Tam nie sprawdził.

Mebel przetrwał. Nie wiem jakie książki trzymali w nim dziadkowie. Dziadek kolekcjonował gazety dla dzieci, były przydatne w pracy nauczyciela, kiedy konspektu lekcji i pomysłu na zajęcia plastyczne nie dało się ściągnąć z Internetu. Babcia miała podręcznik do „maquillage” – pisownia oryginalna. Cała zawartość biblioteczki wyjechała po pewnym rozwodzie w rodzinie do Bielska – Białej. Zostały puste półki, które zapełniłam zaskakująco szybko.

Na zdjęciu widać całą kompletną serię unikatowych książek o Krakowie. Dziś nie da się ich dostać. Czasem, w antykwariacie, spod lady, pojedyncze sztuki. Odziedziczyłam je po pani przewodnik po naszym mieście. Gdybym mogła przesłać więcej zdjęć, wysłałabym takie, na którym widać moje własne nabytki na ten temat. Poupychane, powciskane w każdą wolną przestrzeń, mało medialne, ale za to jakie prawdziwe.

biblioteczka Grabówki

Regał Zosi Ozaist – Zgodzińskiej

Gratulujemy Zosi, książkę z podpisami wyślemy wkrótce i dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia. A Waszym zdaniem, które zdjęcie jest najciekawsze i powinno wygrać?

I pamiętajcie, akcja „podziel się książką” trwa do niedzieli!

Patryk Świątek

 

 • Ania

  Jeśli chodzi o zdjęcie, to regały Agnieszki Gancarz i Gosi Gomółki mnie podobają się najbardziej 😉

  • Lusia

    Dla mnie najljepsze zdjęcie Marcina Stachowiaka – Boże mieć tyle książek 🙂

 • Poczytajka

  Przegapiłam 🙁

 • tene

  Stara szafa z książkami mój nr 1(Z.Ozaist),też mam podobna i w niej biblioteczkę.