Jak tanio latać?

Patryk Świątek
Patryk Świątek

Latest posts by Patryk Świątek (see all)

Czy na prawdę da się tanio latać? Co to znaczy? Co to są tzw. tanie linie lotnicze? Poniżej linki do naszych 5 tekstów, z których dowiecie się jak korzystać z usług przewoźników niskobudżetowych (Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian i inni), jak zapłacić za loty, kiedy najlepiej ich szukać, jak unikać haczyków i co zrobić jeżeli nasz lot zostanie odwołany.

Odwołany lot Ryanair – Co robić?

Jak zapłacić za loty w Ryanair? Nowe zasady!

Dlaczego tanie linie lotnicze są tanie? I czy na pewno?

Kiedy najlepiej rezerwować bilety w Ryanair, Wizzair?

Jakie haczyki stosują tanie linie lotnicze?

Jeśli po przeczytaniu wszystkich wpisów nadal wydaje się Wam to trudne lub macie pytania – piszcie! Podpowiemy, pomożemy (w miarę możliwości): [email protected]

A tutaj jeszcze mały historyczny bonusik. Jak to się stało, że możemy teraz latać po świecie za grosze?

Pierwsi lotniczy przewoźnicy niskobudżetowi zaczęli pojawiać się w Stanach Zjednoczonych już w latach 70. XX w. Ich założeniem było wypełnić w samolocie wszystkie miejsca, zrezygnować z wszelkich dodatkowych usług – zmniejszyć koszty do minimum, a tym samym obniżyć ceny biletów. Idea bardzo szybko rozprzestrzeniła się na cały świat i otworzyła transport lotniczy na średnio zamożnych klientów, a tworząc silną konkurencję wpłynęła także na obniżenie cen biletów regularnych przewoźników. W Europie pierwszym niskobudżetowych przewoźnikiem był niemiecki AirBerlin, który rozpoczął swoją działalność 1978 roku. Kolejnym Ryanair, który w 1985 r. rozpoczął swoją działalność stając się obecnie największym na rynku. W 1993 roku działalność rozpoczął Norwegian, a dwa lata później easyJet. W 2002 r. pierwsze loty zanotował Germanwings, a rok później Wizz Air. Na przestrzeni lat na rynku lotniczym pojawiały się i znikały bardzo liczne przedsiębiorstwa niskobudżetowych przewoźników, część z nich nie zdołała się utrzymać, a część działa do dnia dzisiejszego notując ogromne zyski.